رفتن به مطلب
انجمن صنایع معدنی ایران

تبدیل چهار محال و بختیاری به قطب تولید منیزیم کشور


 اشتراک گذاری

پست های پیشنهاد شده

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: استان چهارمحال و بختیاری با استحصال منیزیم از سنگ لاشه «دولومیت» به قطب تولید منیزیم کشور تبدیل می شود.

شهرکرد - خبرنگار کیهان:رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: دولومیت به عنوان سنگ لاشه از مهمترین ذخایر معدنی استان است که با استحصال و تجزیه این سنگ با فناوری بومی، منیزیم استخراج می شود.

سیدنعیم امامی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: واحد تولید منیزیم از سنگ لاشه «دولومیت»، امسال در شهرک صنعتی شهر گندمان بهره برداری می شود.

به گفته وی، این واحد ظرفیت تولید سالانه یکهزار تن منیزم را دارد.

spacer.png

امامی تصریح کرد: هم اینک 187 معدن در چهار محال و بختیاری فعال است که زمینه اشتغال یکهزار و 560 نفر را فراهم کرده است.

وی افزود: مجوز اولین واحد «سنگ آهک هیدراته» در روستای «دزک» شهرستان کیار با سرمایه گذاری چهار میلیارد ریال و اشتغال 300 نفر اخذ شده است.

امامی تصریح کرد: هم اینک بیش از یکهزار واحد صنعتی و تولیدی در چهارمحال و بختیاری وجود دارد که بالای 200 واحد از آنها تعطیل است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: فاز احیای کارخانه فولاد استان امسال بهره برداری و افتتاح می شود و فاز تولید آهن اسفنجی آن نیز نیمه دوم امسال با انتخاب پیمانکار شتاب گرفته و سال آینده بهره برداری می شود.

امامی گفت: این واحد بزرگ صنعتی تا سه سال آینده بصورت مستقیم برای سه هزار نفر و غیرمستقیم 10 برابر آن فرصت شغلی ایجاد می کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: تا پایان مرداد سالجاری مجوز فعالیت و پروانه بهره برداری 113 واحد تولیدی و صنعتی در شهرک صنعتی شهرکرد باطل می شود.

امامی اظهار داشت: این واحدها تنها مجوز فعالیت و پروانه بهره برداری گرفته ولی هیچ اقدامی برای راه اندازی واحد و ایجاد اشتغال انجام نداده اند.

به گفته وی، 120 واحد تولیدی و صنعتی هم اینک در شهرک صنعتی شهرکرد تعطیل و بر اساس مطالعات میدانی و بررسی کارشناسی 276 واحد فعال است.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

×
×
  • اضافه کردن...