رفتن به مطلب
انجمن صنایع معدنی ایران

پست های پیشنهاد شده

ماده کربنات کلسیم در موارد بسیاری کاربرد دارد که یکی از آن ها کاربرد کربنات کلسیم در رنگ سازی می باشد. کربنات کلسیم (Calcium carbonate) با فرمول CaCO3 به عنوان یکی از مواد شیمیایی در معادن سنگی شناخته می شود. این ماده در کشاورزی و صنعت کابردهای فراوانی دارد. همچنین از این ماده در کارخانه های رنگ سازی به وفور استفاده می شود. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا با کاربرد و مزایای کربنات کلسیم در رنگ سازی آشنا شوید.

کاربرد کربنات کلسیم در رنگ سازی چیست؟

کربنات کلسیم یکی از ترکیبات شیمیایی ارزان و پر استفاده در صنعت است. این ماده در صنعت و کارخانجات رنگ سازی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. در این صنعت از کلسیم کربنات پودر میکرونیزه استفاده می شود، زیرا دانه های غبار مانند و بسیار ریزی دارد. کربنات کلسیم در رنگ سازی و به ویژه در تولید رنگ سفید استفاده می شود؛ زیرا اگر کربنات کلسیم درصد خلوص بالایی داشته باشد، رنگ سفید بسیار درخشانی را تولید می کند. همچنین برای افزایش کیفیت رنگ، از پودر کربنات کلسیمی که از سنگ های باکیفیت تولید شده است استفاده می شود.

مزایای کربنات کلسیم در رنگ سازی را نام ببرید؟

 

استفاده از کربنات کلسیم در رنگسازی مزایای بسیاری دارد. یکی از مزایای مهم استفاده از این ماده قیمت مقرون به صرفه و ارزان آن نسبت به سایر مواد شیمیایی است که می توان در صنعت رنگ سازی استفاده کرد. از مزایای مهم کربنات کلسیم در رنگ سازی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • کاهش میزان مصرف روغن های صنعتی
  • افزایش پایداری در برابر عوامل محیطی و سایش
  • امکان استفاده از آن در طیف وسیعی از رنگ ها‌ (رنگ روغنی، چوب، پلاستیک، رزین و …)
  • دیسپرس شدن بسیار خوب در کل رنگ
  • افزایش درخشندگی و حالت فیزیکی رنگ
  • استفاده از کربنات کلسیم به جای مواد گران قیمتی مانند اکسید تیتانیوم

میزان استفاده از کربنات کلسیم در رنگ سازی چقدر است؟

از کربنات کلسیم برای تولید بیشتر رنگ ها در کارخانجات استفاده می شود، اما میزان مصرف آن در رنگ های مختلف متفاوت است. رنگ های تولیدی در کارخانه به دو دسته ی رنگ های روغنی و رنگ های غیر روغنی تقسیم می شوند. در کارخانه های رنگ سازی تا ۷۰ درصد از کربنات کلسیم برای تولید رنگ های غیر روغنی استفاده می شود. همچنین در تولید رنگ های روغنی تا حدود ۵۰ درصد از کربنات کلسیم استفاده می شود. اگر قصد خرید کلسیم کربنات برای استفاده در صنعت رنگ سازی را دارید، تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.

نکات خرید کلسیم کربنات در رنگ سازی

spacer.png 

استفاده از با کیفیت ترین کلسیم کربنات در صنعت رنگ سازی بسیار مهم است. همچنین وجود مواد ناخالص، رنگ و دانه بندی کلسیم کربنات در کیفیت نهایی چسب تولید شده بسیار تاثیرگذار است. با توجه به این نکته استفاده از کربنات کلسیم با کیفیت و مطمئن در این صنعت بسیار مهم است و عدم دقت به این موضوع می تواند سبب تولید رنگی بی کیفیت و نامناسب شود.

سخن پایانی درباره ی استفاده از کربنات کلسیم در رنگ سازی!

در این مقاله با کلسیم کربنات، کاربردها و مزایای کربنات کلسیم در رنگ سازی، میزان استفاده از آن در صنعت رنگ سازی و نیز برخی نکات مهم در رابطه با خرید کربنات کلسیم آشنا شدیم. همانگونه که پیش از این گفته شد خرید کلسیم کربنات با کیفیت و مناسب یکی از اصلی ترین فاکتورهای تولید رنگ با کیفیت و شفاف می باشد؛ پس اگر قصد خرید کربنات کلسیم برای استفاده در این صنعت را دارید، می توانید با مراجعه به سایت شرکت آذرین پودر الماس همدان به خرید بهترین کیفیت کربنات کلسیم و با بهترین قیمت و هزینه ای مقرون به صرفه بپردازید.

تولید و فروش سیلیسدرجه یک و با کیفیت دارای مراحل زیادی بوده و باید فرآیند تولید آن توسط شرکت‌ها به خوبی انجام شود. اهمیت بروزرسانی دستگاه‌های موردنیاز جهت تولید این ماده معدنی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. شرکت آذرین پودر الماس همدان افتخار دارد که توانسته است، بخش عمده ای از فروش این محصول را، چه در داخل کشور و چه کشورهای مجاور و همسایه بر عهده گیرد. مشاوره و راهنمائی در خرید محصول، تولید و فروش مواد معدنی (سیلیس ،کربنات کلسیم، دولومیت، فلدسپات) از عمده فعالیت های این شرکت می باشد. برای خرید سیلیس و سایر محصولات و مواد معدنی این شرکت با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا از طریق فرم خرید سفارش خرید خود را ثبت نمائید

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

×
×
  • اضافه کردن...