رفتن به مطلب
انجمن صنایع معدنی ایران

admin
 اشتراک گذاری

پست های پیشنهاد شده

تصفیه آب آذرین پودر الماس همدان

یکی از سوالاتی که عده ای درگیر آن هستند این است که تصفیه آب چگونه انجام می شود؟ این عملکرد با هدف افزایش کیفیت آب سطحی و زدودن آلودگی در آب ها می باشد. تصفیه آب روش های مختلفی انجام می شود که در ادامه ی این مقاله به توضیحی درباره اصلی ترین مراحل تصفیه آب خواهیم پرداخت. این عمل توسط سیلیس صورت گرفته و موجب شده تا آب قابلیت شرب داشته باشد. با آذرین پودر الماس همدان همراه باشید تا در ادامه مقاله ی با این مراحل آشنا شوید.

آشنایی با مراحل تصفیه آب در تصفیه خانه

تصفیه آب در تصفیه خانه ها مراحل بسیاری دارد تا از آلودگی آب کاسته و آن را قابل شرب کند. در ادامه به توضیحی مختصر درباره نحوه تصفیه آب می پردازیم. با ما همراه باشید.

تصفیه آب مقدماتی

برخی از آب هایی که به تصفیه خانه ها ورود می کنند، آلودگی میکروبی قابل توجهی دارند که باید یکی از روش های تصفیه مقدماتی آب، ته نشینی مقدماتی استفاده نمود؛ تا مواد معلقی که قابلیت ته نشینی دارند، حذف نمود. در پیرو این مطلب به طور خلاصه با روش تصفیه مقدماتی آب آشنا می شوید.

 1. آشغالگیری
 2. ته نشینی
 3. هوادهی
 4. جذب سطحی
 5. کلرزنی مقدماتی

آشنایی با مراحل اصلی تصفیه آب شهری

spacer.png

۱ هوادهی

هدف اصلی هوادهی، حذف گازهای مضر مانند co2، آهن، منگنر و … می باشد. علاوه بر این، هوادهی موجب افزایش اکسیژن محلول و حذف عوامل طعم و بو می شود.

 1. هوادهی آبشاری
 2. هوادهی سینی دار
 3. هوادهی دیفیوزری

 

برخی از مطالب مرتبط:

سیلیس میکرونیزه در صنعت درزگیری

ذغال سنگ چگونه تشکیل می شود؟

سیمان نسوز چیست (طرز استفاده از سیمان نسوز)

۲ آشغالگیری

مواد بسیار بزرگ و سنگین معلق در آب توسط تورهای بسیار ریز یا میله های آشغالگیر از آب جداسازی می شود. این روش در راستای محافظت از واحدهای بعدی تصفیه خانه در مقابل مواد بزرگ، صورت می پذیرد.

۳ انعقاد و ته نشین سازی مواد معلق و کلوییدی

یکی از مشکلات بسیار مهم در تصفیه آب، کدورت آن می باشد. این کدورت به دلیل وجود مواد کلوییدی و معلق ایجاد شده و برای از بین بردن کدورت آب، مستلزم حذف ذرات اضافه از آب می باشد. برای ته نشین سازی ذرات کلوئیدی باید از انعقاد سازی شیمیایی استفاده نمود؛ در این روش با اضافه نمودن نمک های فلزی سه ظرفیتی، سولفات آلومینیوم، آلوم، کلرو فریک، سولفات فرو و سولفات فریک ذرات معلق ته نشین می شوند. فرایند انعقاد سازی مواد معلق شامل مراحل زیر می باشد:

 • انعقاد یا اختلاط بسیار سریع
 • انعقاد فلوکولاسیون
 • ته نشین نمودن

۴ صاف نمودن

صاف نمودن یا Filtration فرآیندی است جهت جداسازی ذرات جامد مانند رسوبات کربنات کلسیم صورت گرفته و با گذر از محیط متخلخل تا حد امکان جداسازی می شود. از انواع صافی می توان به صافی شنی کند، صافی شنی تند، صافی تحت فشار و صافی دیاتومه ای اشاره نمود.

۵ ضد عفونی نمودن آب

برای ایجاد قابلیت شرب لازم است تا روش گندزدایی و ضدعفونی کردن آب انجام شود. این روش باعث از بین بردن میکروارگانیسم های بیمار کننده شده و از رشد مجدد آن جلوگیری می شود.

۶ افزایش ید و فلوئور آب

این روش مرحله ی آخر تصفیه آب بوده که موادی همچون ید و فلوئور به آب اضافه می شود.

نتیجه گیری کلی در راستای نحوه انجام تصفیه آب خانگی!

در مطلب تصفیه آب شهری چگونه انجام می شود، به نحوه ی انجام این روش و مزیت های هر کدام از روش ها پرداختیم. تصفیه با هدف قابل شرب کردن آب جهت مصرف روزانه افراد صورت می پذیرد. همچنین می توان با اضافه نمودن سیلیس به تصفیه سرعت و کیفیت بخشید.

تولید و فروش سیلیسدرجه یک و با کیفیت دارای مراحل زیادی بوده و باید فرآیند تولید آن توسط شرکت‌ها به خوبی انجام شود. اهمیت بروزرسانی دستگاه‌های موردنیاز جهت تولید این ماده معدنی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. شرکت آذرین پودر الماس همدان افتخار دارد که توانسته است، بخش عمده ای از فروش این محصول را، چه در داخل کشور و چه کشورهای مجاور و همسایه بر عهده گیرد. مشاوره و راهنمائی در خرید محصول، تولید و فروش مواد معدنی (سیلیس ،کربنات کلسیم، دولومیت، فلدسپات) از عمده فعالیت های این شرکت می باشد. برای خرید سیلیس و سایر محصولات و مواد معدنی این شرکت با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا از طریق فرم خرید سفارش خرید خود را ثبت نمائید.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

×
×
 • اضافه کردن...