رفتن به مطلب
انجمن صنایع معدنی ایران

admin
 اشتراک گذاری

پست های پیشنهاد شده

spacer.png


    کربنات کلسیم 3500 چیست

کربنات کلسیم مش 3500 یکی از انواع آسیاب شده کربنات کلسیم یا همان سنگ آهک خام است که می تواند از نوع کربنات کلسیم معدنی GCC یا *کربنات کلسیم رسوبی*  باشد. امروزه اهمیت استفاده از پودر های میکرونیزه و نانو ذرات در تولید محصولات مختلف شیمیایی همچون رنگ های روغنی و آکرلیک ، لاستیک ، پلاستیک و پلیمر های نرم و سخت مانند پی وی سی به منظور بهبود کیفیت ساخت آنها است. هر چه اندازه فیلر ها در تولید این محصولات بیشتر باشد موجب بهبود پوشش دهندگی ، افزایش مقاومت و بهبود بافت سطحی آنها خواهد شد.

کربنات کلسیم مش 3500 از کوبش ، آسیاب و غربال گری سنگ کربنات کلسیم استخراخ شده از معادن تولید می گردد. تولید این محصول بسیار دشوار و زمان گیر خواهد بود زیرا اندازه ذرات آن فوق العاده ریز و در حد غبار است.
کاربرد این ماده در موارد خاصی بوده و بیشتر به عنوان پر کننده در تولید پلیمر ها به کار می رود. صنعت تولید رنگ و پوشش ، تولید لاستیک و پلاستیک و تولید PVC های مورد استفاده در ساخت درب و پنجره بیشترین کاربرد را از کربنات کلسیم 3500 دارند. از لحاظ اندازه ، این محصول دارای اندازه ای برابر با 2 میکرومتر است.

spacer.png


     کربنات کلسیم مش 3500 پوشش دار

در تولید برخی پلیمر ها ، به دلیل اینکه مواد اولیه بکار رفته از دو نوع پایه آب و پایه روغنی است ، حتما باید از *کربنات کلسیم پوشش دار* استفاده شود در غیر این صورت ، در ترکیب مواد اولیه حل نمی شود و ته نشین می گردد. برای این منظور ، کربنات 3500 را با نوعی اسید معدنی به نام اسید استئاریک ، به شیوه ای خاص پوشش دهی می نماییم. این پوشش باعث می گردد تا کلسیم کربنات به راحتی با مواد اولیه فرموله شود.

spacer.png

سخن پایانی

تولید و فروش کربنات کلسیم درجه یک و با کیفیت دارای مراحل زیادی بوده و باید فرآیند تولید آن توسط شرکت‌ها به خوبی انجام شود. اهمیت بروزرسانی دستگاه‌های موردنیاز جهت تولید این ماده معدنی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. شرکت آذرین پودر الماس همدان افتخار دارد که توانسته است، بخش عمده ای از فروش این محصول را، چه در داخل کشور و چه کشورهای مجاور و همسایه بر عهده گیرد. مشاوره و راهنمائی در خرید محصول، تولید و فروش مواد معدنی (سیلیس ،کربنات کلسیم، دولومیت، فلدسپات) از عمده فعالیت های این شرکت می باشد. برای خرید کربنات کلسیم و سایر محصولات و مواد معدنی این شرکت با کارشناسان ما یا شماره واتس اپ 09188125088 تماس بگیرید و یا از طریق فرم خرید سفارش خرید خود را ثبت نمائید.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

×
×
  • اضافه کردن...