رفتن به مطلب
انجمن صنایع معدنی ایران

پست های پیشنهاد شده

سیلیس میکرونیزه برای صنعت کاشی و سرامیک :

سیلیس پودری به دلیل مقاومت بالا در برابر حرارت و سایش و فرسایش که به صنعت ها و محصولات ان می دهد کاربرد زیادی دارد

علاوه بر استفاده در صنعت لعاب سازی در تولید سرامیک و کاشی سیلیس پودری مواد اولیه سازنده ی انهاست لعاب ها طیف گسترده ای از ترکیبات مواد الی و معدنی  که معمولا لعاب مربوط به ان از کوارتز و فلدسپات است که این مواد را پس از اسیاب کردن به حالت خمیری در می اورند تا شکلی نرم را به خود بگیرد و خمیری رقیق حاصل شود.

زمانی که سیلیس پودری را اسیاب و نرم و شکل خمیری رقیق در می اورند ان را بر روی کاشی ها لعاب می دهند و طرح و نقش مورد نظر خود را بر روی ان می نویسند و نقاشی های مد نظر خود را بر روی ان به تصویر در می اورند.

spacer.png

در صورتی که برای لعاب دهی از سیلیس پودری که از زمان استخراج تا مواد تشکیل دهنده ی ان و اسیاب ان مورد اطمینان نباشد و در ان نا خالصی باشد یا از نظر درجه کیفی پایین باشد سبب می شود تا هنگام لعاب دهی ترک برداشته یا امکان ایجاد نقش و نوشته بر روی ان نباشد .

بنابراین در صنعت کاشی و سرامیک هر کارخانه نیاز به مواد اولیه ای برای لعاب دهی دارد که از هر نظر در بالا ترین سطح خود باشد تا ضرر ها و خسارت هایی را برای محصول تولید شده ایجاد نکند.

شرکت آذرین پودر الماس همدان با تولید سیلیس پودری که از هنگام استخراج سنگ ان تا اسیاب و بسته بندی به طور حرفه ای و با دستگاه های پیشرفته صورت می گیرد و این امکان و اطمینان را به شما می دهد تا سیلیس پودری قابل اطمینانی را برای شما عرضه کند و با خیالی راحت می توانید با تعداد زیاد تهیه کنید.

همان طور که در بالا گفته شده است لعاب ها دارای تنوع رنگی هستند که زینت بخش ظاهر و زیبا سازی ظاهر را انجام می دهد اما لعاب های بی رنگی هم داریم که برای ظروف چینی ظریف به کار می رود و حالت پوشش دهی برای ظروف چینی دارد که در این صورت از موادی مثل کربنات کلر و سیلیس و خاک چینی سفید تولید می شود که کاملا بی رنگ و شفاف است .

کاربرد سیلیس میکرونیزه در چسب کاشی

لعاب سازی برای سرامیک ها و کاشی ها از انواع شیشه ها استفاده می شود شیشه هایی که هنگام ذوب به صورت بدون نظم کنار یک دیگر هستند و حالت بلوری پیدا نمی کنند و هنگامی که سرد می شود ملکول های تشکیل دهنده ی ان حالت بلوری گرفته و به شکل منظم کنار یکدیگر قرار می گیرند.

اما یک نوع شیشه که برای لعاب دهی سرامیک و کاشی استفاده فراوان دارد و بیشترین کاربرد را دارد شیشه ای است که از کوارتز ( سیلیس ) تشکیل شده است و تفاوتی که با دیگر شیشه ها دارد به این صورت است که زمانی که سرد و جامد است ان را به حالت مذاب نمی توان تبدیل کرد.

در صورتی که دیگر شیشه ها بار ها می توان ان را به حالت مذاب و به حالت جامد در بیاوریم و تنها شیشه ای که این خاصیت را ندارد شیشه ای است که حاوی کوارتز (سیلیس ) است زیرا ملکول های ان دیگر به حالت اول بر نمی گردد.

این نوع شیشه که برای لعاب دهی کاشی و سرامیک استفاده می شود در دمای ۱۷۱۰ سانتی گراد تولید می شود و با ذوب کردن شیشه های ازمایشگاهی حاوی کوارتز تهیه می شود و کاشی و سرامیک را لعاب دهی می کنند .

خرید پودر سیلیس میکرونیزه چسب کاشی

مقدار سیلیس بستگی به در جه حرارت دارد در صورتی که میزان درجه حرارت کم باشد حرارت هم پایین است و اگر مقدار سیلیس بالا باشد میزان درجه حرارت هم بالا تر می رود و در صنعتی که میزان سیلیس بالا باشد نسبت به صنعتی که مقدار سیلیس پایینی دارد مقاوم ترند و کمتر تحت تاثیر مواد شیمیایی قرار می گیرد .

وجود سیلیس به مقدار زیاد در صنعت لعاب سازی مشکلی ایجاد نمی کند و فقط نقطه جوش را بالا تر می برد.

همان طور که می دانید طبق صنعت مورد استفاده سیلیس پودری را در مش های ( ریز دانه هایی که توسط اسیاب ها در قطر ها و اندازه های مختلفی تولید می شود ) مختلف تولید و بسته بندی می کنند و صنعت لعاب دهی کاشی و سرامیک از این قائله جدا نیست .

صنعت کاشی و سرامی در انواع قطر ها و اندازه های مختلفی بسته بندی می شود که رایج ترین ان مش های در اندازه های ۱۸۰ – ۲۲۰ – ۳۲۰ تولید می شود و به بازار عرضه می گردد و طبق قطر و اندازه های مختلف ریزدانه ها بسته بندی های متفاوتی دارند.

سیلیس پودری علاوه بر زیبایی که به کاشی و سرامیک توسط رنگ ها و امکان کشیدن نقش بر روی انها را می دهد سبب مقاومت انها در برابر سایش و حرارت و مواد شیمیایی می شود.

خرید سیلیس میکرونیزه

تولید و فروش سیلیسدرجه یک و با کیفیت دارای مراحل زیادی بوده و باید فرآیند تولید آن توسط شرکت‌ها به خوبی انجام شود. اهمیت بروزرسانی دستگاه‌های موردنیاز جهت تولید این ماده معدنی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. شرکت آذرین پودر الماس همدان افتخار دارد که توانسته است، بخش عمده ای از فروش این محصول را، چه در داخل کشور و چه کشورهای مجاور و همسایه بر عهده گیرد. مشاوره و راهنمائی در خرید محصول، تولید و فروش مواد معدنی (سیلیس ،کربنات کلسیم، دولومیت، فلدسپات) از عمده فعالیت های این شرکت می باشد. برای خرید سیلیس و سایر محصولات و مواد معدنی این شرکت با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا از طریق فرم خرید سفارش خرید خود را ثبت نمائید.

 

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

×
×
  • اضافه کردن...