رفتن به مطلب
انجمن صنایع معدنی ایران

تولید کاغذ از کربنات کلسیم


admin
 اشتراک گذاری

پست های پیشنهاد شده

spacer.png

پودر کربنات کلسیم کاغذ سازی

کاغذ برای قرن هاست که یکی از ضروری ترین و پر مصرف ترین اجزاء زندگی انسان است. برای تولید کاغذی که در تولید پول ، کتاب ، مقوا و هزاران کاربرد دیگر مصرف می شود باید از چوب به عنوان ماده اولیه استفاده نمود. امروزه چوب با استفاده از مواد شیمیایی گوناگون و حرارت به خمیر کاغذ تبدیل می شود. حجم زیاد مصرف چوب برای تولید کاغذ در جهان ، آثار زیان باری برای محیط زیست دارد. بنابراین دانشمندان به فکر استفاده از مواد جایگزین بجای چوب افتادند. تولید کاغذ از کربنات کلسیم و پلاستیک از جمله این روش ها می باشد.

مصرف پلاستیک در تولید کاغذ نیز با مخاطراتی همراه است که از آن جمله می توان به قیمت گران و عدم تجزیه در طبیعت اشاره نمود. همین عوامل سبب شده تا کارخانجات به فکر تولید کاغذ از کربنات کلسیم بیفتند. کربنات کلسیم یک ماده معدنی ارزان قیمت و فراوان است که در صورت استفاده از آن در کاغذ سازی مزیت های چشمگیری همچون کاهش هزینه تولید ، کاهش قطع درختان برای تهیه خمیر کاغذ ، عدم کمبود آن در هر مقطع زمانی ، بهبود خواص کاغذ و افزایش مقامت کاغذ ایجاد می گردد.

برای تولید کاغذ از کربنات کلسیم از حدود ۵ تا ۲۰ درصد وزنی کربنات کلسیم در ترکیب خمیر کاغذ استفاده می شود. این میزان مصرف علاوه بر اینکه سبب کاهش قیمت تولید کاغذ و ایجاد مزایای مثبت کربنات کلسیم در کاغذ خواهد شد ، موجب سفت و شکننده شدن کاغذ هم نمی گردد. البته امروزه در برخی کشور ها نظیر کانادا ، کارخانجاتی ایجاد شده که کاملا پودر کربنات کلسیم را جایگزین چوب کرده و کاغذ تمام سنگی تولید نموده اند. این محصول با نام کاغذ سنگ Stone Paper معروف است.

امروزه کربنات کلسیم به عنوان بهترین فیلر در صنعت تولید کاغذ مصرف می شود. بسیاری از کارخانجات تولید کاغذ ، شانه تخم مرغ ، مقوای بهداشتی و جعبه شیرینی از پودر کربنات کلسیم در ترکیب محصول خود استفاده می کنند. قیمت کربنات کلسیم تقریبا یک پنجم مواد اولیه مصرفی در تولید کاغذ است و کاربرد آن موجب افزایش استحکام ، امکان بازیافت بهتر ، بهبود میزان جذب جوهر و افزایش مقاومت در برای آب در کاغذ و مقوا می شود. برای تولید کاغذ می توان از پودر کربنات کلسیم با دانه بندی های متنوع استفاده نمود.

spacer.png

سخن پایانی

تولید و فروش کربنات کلسیم درجه یک و با کیفیت دارای مراحل زیادی بوده و باید فرآیند تولید آن توسط شرکت‌ها به خوبی انجام شود. اهمیت بروزرسانی دستگاه‌های موردنیاز جهت تولید این ماده معدنی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. شرکت آذرین پودر الماس همدان افتخار دارد که توانسته است، بخش عمده ای از فروش این محصول را، چه در داخل کشور و چه کشورهای مجاور و همسایه بر عهده گیرد. مشاوره و راهنمائی در خرید محصول، تولید و فروش مواد معدنی (سیلیس ،کربنات کلسیم، دولومیت، فلدسپات) از عمده فعالیت های این شرکت می باشد. برای خرید کربنات کلسیم و سایر محصولات و مواد معدنی این شرکت با کارشناسان ما یا شماره واتس اپ 09188125088 تماس بگیرید و یا از طریق فرم خرید سفارش خرید خود را ثبت نمائید.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

×
×
  • اضافه کردن...