رفتن به مطلب
انجمن صنایع معدنی ایران

فلدسپات پتاسیک


admin
 اشتراک گذاری

پست های پیشنهاد شده

spacer.png

 

این نوع فلدسپات به دلیل کم یاب بودن آن از بهترین فلدسپات ها به شمار می‌رود؛ و به دلیل دمای ذوب فلدسپات پتاسیک (دمای ذوب حدود ۱۲۵۰ درجه
سانتی‌گراد)، بسیار مناسب کار تولید انواع کمک‌ذوب، الکترود، کاشی و سرامیک، مجسمه‌سازی، تولید کود شیمیایی (تولید سولفات پتاسیم از فلدسپات پتاسیک) و به‌عنوان پرکننده در دیگر صنایع کاربرد فراوانی دارد.


    مشخصات فنی محصول

* دانه بندی*    میکرونیزه
* صنایع مورد استفاده*    شیشه،سرامیک،الکترود،لعاب...
* کشور سازنده*    ایران
* فرمول شیمیایی*    KAlSi3O8
* نقطه ذوب*    1250 درجه سانتیگراد
* دانسیته*    2.56

* ماهیت*    صنعتی


      روش مصرف فلدسپات پتاسیک

فلدسپات پتاسیک | اگرچه فلدسپات هاي گوناگوني در طبيعت وجود دارد، ولي عمده ترين فلدسپات هاي مصرفي در صنعت سراميك، فلدسپات هاي سديك و پتاسيك مي باشند. هدف از استفاده از اين فلدسپات ها در آميزه هاي سراميكي افزودن يك سري اكسيدهاي قليايي به منظور پايين آوردن دماي پخت بدنه مي باشد. مواد قليايي موجود در توده هاي دانه درشت فلدسپات به طور كامل در آب نامحلول هستند و فقط به صورت ذرات بسيار ريز مي توانند به مقدار كم در آب حل شوند.

spacer.png

به همين علت در مواردي كه ميزان دقيق قليايي هاي فلدسپات در آميزه سراميكي مطرح باشد، عمل خردايش در محيطي دور از آب و به صورت خشك انجام مي شود تا مقدار قليايي ها در آميزه ثابت بماند.ميزان گداز آوري فلدسپات ها و محدوده پخت آن ها از عوامل مهم محسوب مي شود، طوري كه فلدسپات ها به عنوان كمك ذوب در صنعت سراميك از اهميت زيادي برخوردار هستند. آلبيت به عنوان فلدسپات سديك داراي نقطه ذوب 1100 درجه سانتي گراد است ولي اورتوكلاز در دماي حدود 1200 درجه سانتي گراد ذوب مي گردد، لذا چنانچه به گداز آوري بيشتري نياز باشد، از آلبيت استفاده مي شود. در موارد زيادي براي ساخت بدنه هاي سراميكي فلدسپات پتاسيك به كار مي رود، زيرا يكي از خصوصيات اين فلدسپات دامنه پخت وسيعتر آن در مقايسه با فلدسپات سديك مي باشد، لذا در صورت استفاده از فلدسپات پتاسيك به عنوان كمك ذوب مي توان با اطمينان بيشتر فرايند پخت فراورده هاي سراميكي را انجام داد.


      موارد کاربرد فلدسپات پتاسیک

صنایع شیشه جام، ظروف شیشه ای، فایبرگلاس، صنایع سرامیک (بدنه سرامیک، کاشی، چینی بهداشتی،….) لعاب، پر کننده ها، ساینده ها و الکترودهای جوشکاری می‌باشد. از فلدسپات فرآوری نشده در تولید الومینا از نفلین سینیت، قطعات سنگی سخت قابل مصرف در راه سازی، اطفاء شعله در صنایع کبریت سازی و …. استفاده می‌شود .

سخن پایانی

تولید و فروش فلدسپات درجه یک و با کیفیت دارای مراحل زیادی بوده و باید فرآیند تولید آن توسط شرکت‌ها به خوبی انجام شود. اهمیت بروزرسانی دستگاه‌های موردنیاز جهت تولید این ماده معدنی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. شرکت آذرین پودر الماس همدان افتخار دارد که توانسته است، بخش عمده ای از فروش این محصول را، چه در داخل کشور و چه کشورهای مجاور و همسایه بر عهده گیرد. مشاوره و راهنمائی در خرید محصول، تولید و فروش مواد معدنی (سیلیس ،کربنات کلسیم، دولومیت، فلدسپات) از عمده فعالیت های این شرکت می باشد. برای خرید فلدسپات و سایر محصولات و مواد معدنی این شرکت با کارشناسان ما یا شماره واتس اپ 09188125088 تماس بگیرید و یا از طریق فرم خرید سفارش خرید خود را ثبت نمائید.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

×
×
  • اضافه کردن...