رفتن به مطلب
انجمن صنایع معدنی ایران

فلدسپات در لعاب سرامیک


admin
 اشتراک گذاری

پست های پیشنهاد شده

موادهایی باید برای ساخت سرامیک با فلدسپات ادغام گردد تا بعد از لعاب باعث مقاومت آنها شده تا باعث خمیدگی، برخورد هرگونه شی، گرما و سرما و فشارهای نگهانی شسکته و خراب نگردد، این نوع محصول برای ساخت سرامیک، شیشه، آلومینیم، لاستیک و رنگ سازی در صنعت استفاده شده و بعد از استخراج و شکستن به دستگاه کوره ریخته و آن را ذوب می کند.

این نوع سنگ از جنس آذرین بوده و بعد از تخریب از درون معادن در سراسر جهان تجارت می گردد تا برای ساخت اکثر وسایل اعم از خانه، ماشین، ابزار و پوشاک نیز کاربردی بوده و در اندازه و مدلهای مختلف برش یا پودر می کنند.

spacer.png

 

فلدسپات در لعاب

این نوع سنگ یعنی فلدسپات را بعد از استخراج و برای بررسی مواد تشکیل دهنده آن، به آزمایشگاه برده و متوجه وجود سدیم، کلسیم، آلومینیم و سیلیکات در تشکیل این سنگ شده که در کوره به راحتی ذوب و لعاب می آید تا به راحتی در موادهایی که برای ساخت یک شی نیاز بوده ادغام گرد و جالبه بدانید که جزو خانواده بزرگ سنگهای آذرین از نوع کانی هستند.

امروزه برای ساخت شیشه از فلدسپات استفاده می کنند، زیرا با مواد معدنی که بعد از آزمایش در آن مشاهده نموده اند، شروع به ترکیب چند کاتیون و پتاسیم، پلاژیوکلاز و آنورتیت با مواد موجود در شیشه نموده و در آخر فلدسپات را با آنهاد ادغام کردند که یک شیشه با مقاومت بالا بدون انعطاف پذیری ساخته که در گرما و سرما به عنوان یک سد عمل می کند و تا زمانی که یک شی محکم به آن برخورد نداشته باشد، دچار شکستگی و ترگ نمی گردد.

فلدسپات چغایی

موادهای قلیایی در فلدسپات بعد از لعاب و پخت به شکل و رنگ سفید در آمده و در وسایل با استحکام محکم نقش بسیار مفیدی را ایفا می کند، این نوع سنگ در مدل و مقاومت مختلف نام گذاری شده که به پتاسیک کلسیک و سدیک معروف است که بعد از ترکیب با مواد شیمیایی یک نوع گرانیتهایی به وجود می آید و در سنگ سازی برای ساخت سرامیک و کاشی استفاده شده که در دیوارهای بیرونی و داخلی خانه، مغازه و مکانهای دیگر کاربرد دارد، زیرا با مقاومت بخشیدن و جدا ناپذیری موادهای تشکیل دهنده از هم به هیچ عنوان از هم گسسته و شل نشده که سالیان دراز نیز در نگهداری و زیبای مکانهای شما را حفط می کند.

کانی فلدسپات

فلدسپات در سرامیک

بعد از استخراج سنگ فلدسپات آن را در کامیونها بار زده و به کارخانه راهی می کنند تا بعد از ذوب و پودر به صورت بسته بندی درآورده که در ساخت کاشی و سرامیک گرانیتی استفاده می گردد، این نوع مواد نقطه ذوب بسیار پایینی داشته ولی در چسبندگی موادهای دیگر یک مقاومت بی نظیر داشته که به هیچ عنوان قابل جدا کردن نیست، امروزه در سراسر جهان برای تولید پوشاک استفاده و برای ماندگاری مقاومن نخ در کارخانه نساجی بر روی الیاف مورد نظر پخش می کنند.

کاربرد فلدسپات در سرامیک

همه سنگها دارای انواع خاصیت و نوع کانی بوده که در ساخت تمامی اشیا مانند سرامیک، کاشی، شیشه، پوشاک، سنگ و کاغذ سازی نیز کاربرد دارد، ولی خاصیت فلدسپات یک نعمت برای ساخت تمامی اشیا گوناگون به حساب می آید.

به دلیل وجود آلکانی در ذخایر فلدسپات به عنوان یک مواد نگهدارنده اصلی در ساخت شی بسیار مفید بوده و در صنعت با گرانیت، آراسکیت، کوارتز و آپلیتها ادغام که موادهای کانی شناور را خشک می کند، همین امر باعث جامد شدن مواد در مولکولهای تشکیل دهنده شده که با شستشو و برخورد عوامل طبیعی مانند نور خورشید و برخورد باران از هم گسسته و باز نگردد.

spacer.png

 

کاربرد فلدسپات در صنعت

موادهایی در جهان با استخراج سنگ از معدن کشف می گردد که کاردبرد آن موجب شده دانشمندان را به ذوق و هیجان دعوت کند، زیرا هر چه بگویی، یک مواد بسیار فوق العاده و معجزه آسا بوده که در سنگ فلدسپات هندی نیز مشاهده شده است که امروزه در صنعت از این محصول استفاده بی شماری مانند مواد معدنی صنعتی دیگر نیز می شود، افرادی برای استخراج این نوع سنگ جان خود را در معدن به خطر می اندازند از ماسکهای مخصوص حتما استفاده کنند زیرا با وجود خاک و گازهای سمی در این مکان شما با تنفس تمام آنها را به داحل ریه خود کشیده که بعد از چندین وقت اثرات منفی خود را بر روی بدن می گذارد که در دراز مدت دچار بیماریهای قلبی، عروقی، ریوی و تنفسی نیز می شوید.

spacer.png

خاک صنعتی فلدسپات

افرادی که در معدن برای کشف سنگهای گوناگون مانند سنگ دولومیت از نوع کانی جست جو می کنند با پیدایش و کندن آنها باعث تولید خاک در آن مکان شده که بسیار سمی است، به عنوان مثال از فلدسپات که به کارخانه های صنعتی انتقال پیدا می کند دارای خاکهایی سمی بوده که با پخش در هوا، سم موجود آن آزاد شده و به آسانی بر روی ریه و تنفس شما تاثیرات منفی می گذارد، زیرا این نوع سنگ به مدت قرنهاست در مکان خود موجود بوده و بعد از دست زدن تمامی موادهای ذخیره شده در این مدت را آزاد و شروع به تخریب می کند.

فلدسپات در صنعت

یکی از بزرگترین کشورهایی که معدن بسیار زیادی از سنگ فلدسپات و سنگ سیلیس در آن موجود بوده هند است که از موادهای غنی شده در صنعت را به کیفیت مناسب و لازم رسانده و شروع به پخش در کسب و کارهای بیرونی کرده تا در ساخت وسایل استفاده کنند.

spacer.png

فلدسپات در کشاورزی

این نوع محصول مانند کود زیستی دارای موادهای معدنی مانند آهن، کلسیم و منیزیم بوده که از خاک فلدسپات در زمینهای کشاورزی نیز استفاده می گردد، که با پخش آن موجب شده خاک زمین موادهای مقوی موجود درآن را دریافت کنند تا در رشد گیاه توان و خاصیت بیشتری از خود به جای گذارند.

فلدسپات در شیشه

همان طور که خوانده اید در موارد بالا برای شما از ادغام فلدسپات در ساخت شیشه ساختمانی توضیحات کاملی داده و همانطور برای تولید سرامیک، کاشی و غیره نیز شرح داده ام.

شما اگر جزو دسته افرادی هستید که خود تولیدی ساخت اشیا دارید با استفاده از این نوع سنگ به مقاومت، کیفیت و عمر طولانی آن کمک کرده که مشتریان با خرید آن در سالیان دراز آن را استفاده و در مکانهای مختلف به کار گیرند.

شما عزیزان برای تهیه این نوع محصول به صورت عمده یا فله در همین صفحه با مشاوران فروش ما تماس حاصل نموده و بعد از کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصولاتمان از نظر ظاهری، مقاومت، کیفیت، رنگ و طرح مختلف، آن را از سایت ما سفارش و خریداری نمایید، اولویت اول ما رضایت مشتریان است.

spacer.png

سخن پایانی

تولید و فروش فلدسپات درجه یک و با کیفیت دارای مراحل زیادی بوده و باید فرآیند تولید آن توسط شرکت‌ها به خوبی انجام شود. اهمیت بروزرسانی دستگاه‌های موردنیاز جهت تولید این ماده معدنی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. شرکت آذرین پودر الماس همدان افتخار دارد که توانسته است، بخش عمده ای از فروش این محصول را، چه در داخل کشور و چه کشورهای مجاور و همسایه بر عهده گیرد. مشاوره و راهنمائی در خرید محصول، تولید و فروش مواد معدنی (سیلیس ،کربنات کلسیم، دولومیت، فلدسپات) از عمده فعالیت های این شرکت می باشد. برای خرید فلدسپات و سایر محصولات و مواد معدنی این شرکت با کارشناسان ما یا شماره واتس اپ 09188125088 تماس بگیرید و یا از طریق فرم خرید سفارش خرید خود را ثبت نمائید.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

×
×
  • اضافه کردن...