رفتن به مطلب
انجمن صنایع معدنی ایران

آغاز عملیات اجرایی احداث پست ۴۰۰ کیلوولت برق معادن نهبندان


 اشتراک گذاری

پست های پیشنهاد شده

همزمان با هفته دولت و در راستای توسعه زیرساخت ها انجام شد:

آغاز عملیات اجرایی احداث پست ۴۰۰ کیلوولت برق معادن نهبندان

عملیات اجرایی احداث پست ۴۰۰ کیلوولت برق معادن نهبندان(استان خراسان جنوبی) با حضور استاندار خراسان جنوبی آغاز شد. این اقدام در راستای توسعه زیرساخت های معدنی در کشور انجام شد.
آغاز عملیات اجرایی احداث پست ۴۰۰ کیلوولت برق معادن نهبندان

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، علیرضا جلالیان، مدیر مجتمع معدنی خراسان جنوبی در مراسم آغاز عملیات اجرایی احداث پست ۴۰۰ کیلوولت برق معادن نهبندان گفت: این طرح پیرو تفاهم نامه 4 جانبه بین استانداری خراسان جنوبی، شرکت توانیر، ایمیدرو و سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران تدوین و همزمان با سالروز سفر مقام معظم رهبری آغاز شد.

وی ادامه داد: هدف از احداث این پست، تأمین برق معادن نهبندان، شاهکوه، قلعه ‌زری و صنایع وابسته است که به عنوان مهمترین اقدام زیرساختی استان خراسان جنوبی برای کمک به توسعه معادن و واحدهای فرآوری و همچنین ایجاد ارزش افزوده و افزایش اشتغال در بخش معادن شناخته می شود.

جلالیان با اشاره به فعالیت شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران به عنوان بازوی اجرایی ایمیدرو در خراسان جنوبی، اظهار کرد: پیرو فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر توسعه منطقه محروم نهبندان و با هدف ترغیب سرمایه گذاران برای حضور در بخش معدن استان، مجتمع معدنی خراسان جنوبی فعالیت خود را از سال ۹۳ در خراسان جنوبی آغاز شد.

وی افزود: این مجتمع طی ۸ سال گذشته با انجام عملیات اکتشافی و سرمایه گذاری وسیع به ذخایر قابل توجه معدنی دست پیدا کرده است.

مدیر مجتمع معدنی خراسان جنوبی گفت: با توجه به نبود بخش زیادی از زیرساخت های معدنی در استان، ایمیدرو با هدف تأمین بخشی از این زیرساخت ها وارد عمل شد و احداث پست ۴۰۰ کیلو ولت برق نهبندان یکی از این اقدامات است.

وی ادامه داد: اجرای طرح خط انتقال آب برای تأمین نیاز مجموعه معادن هیرد، اقدام دیگر این مجتمع است.

جلالیان با اشاره به ایجاد بیش از ۳۰۰ فرصت شغلی در منطقه نهبندان توسط شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، تأکید کرد: با تأمین زیرساخت های مورد نیاز بخش معدن در منطقه، این تعداد اشتغال به 3 تا 4 برابر افزایش خواهد یافت.

تقدیر از همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت، شرکت توزیع نیروی برق و ایمیدرو

جواد قناعت، استاندار خراسان جنوبی در این مراسم ضمن گرامیداشت سالروز سفر مقام معظم رهبری به شهرستان مرزی نهبندان اظهار داشت: احداث پست برق 400 کیلووات برای اجرای طرح‌های صنعتی و معدنی و همچنین توسعه شهرستان نهبندان، از اقدامات حیاتی، کلیدی، مهم و ضروری است و همه ما باید پیگیر اجرای سریع طرح باشیم.

وی افزود: برای احیای مصوبات سفر معظم رهبری و خروج شهرستان نهبندان از محرومیت، نیازمند اقدامات زیرساختی وسیعی هستیم.

قناعت ضمن تقدیر از همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت، شرکت توزیع نیروی برق و ایمیدور در زمینه فراهم کردن مقدمات اجرای طرح احداث پست برق، تصریح کرد: تامین زمین پست احداث برق طی یک هفته، و سرعت عمل در این زمینه، علاوه بر تعامل مسئولان استانی و شهرستانی، محرومیت منطقه را نشان می دهد که عطش برای پذیرش طرح‌های مهم و رفع مشکلات وجود دارد.

وی اظهار امیدواری کرد: این کار با شتاب هرچه بیشتر اجرایی شود و در آینده نزدیک شاهد افتتاح این طرح باشیم.

بنا به این گزارش، در مراسم مذکور نیز علی رسولیان، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کشور، مصطفی نخعی، نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی، عباس جرجانی، رئیس سازمان صمت استان و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی حضور داشتند.

منبع: روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران

 
 

spacer.png

سخن پایانی

تولید و فروش سیلیس درجه یک و با کیفیت دارای مراحل زیادی بوده و باید فرآیند تولید آن توسط شرکت‌ها به خوبی انجام شود. اهمیت بروزرسانی دستگاه‌های موردنیاز جهت تولید این ماده معدنی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. شرکت آذرین پودر الماس همدان افتخار دارد که توانسته است، بخش عمده ای از فروش این محصول را، چه در داخل کشور و چه کشورهای مجاور و همسایه بر عهده گیرد. مشاوره و راهنمائی در خرید و قیمت سیلیس، تولید و فروش مواد معدنی (سیلیس ،کربنات کلسیم، دولومیت، فلدسپات) از عمده فعالیت های این شرکت می باشد. برای خرید سیلیس و سایر محصولات و مواد معدنی این شرکت با کارشناسان ما یا شماره واتس اپ 09188125088 تماس بگیرید و یا از طریق فرم خرید سفارش خرید خود را ثبت نمائید.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

×
×
  • اضافه کردن...