رفتن به مطلب
انجمن صنایع معدنی ایران

مازاد عرضه نیکل، کبالت و لیتیم در بازارهای جهانی


 اشتراک گذاری

پست های پیشنهاد شده

بازارهای جهانی شاهد مازاد عرضه نیکل، کبالت و لیتیوم طی سال 2022 و 2023 میلادی خواهند بود.
مازاد عرضه نیکل، کبالت و لیتیم در بازارهای جهانی

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، به نقل از خبرگزاری رویترز، تحلیلگران مرکز تحقیقات Antaike وابسته به دولت چین پیش بینی می کنند بازارهای جهانی سه عنصر اصلی تولید خودروهای الکتریکی شامل نیکل ، کبالت و لیتیوم برخلاف کسری عرضه طی سال های اخیر، شاهد مازاد عرضه در سال های 2022 و 2023 میلادی خواهند بود.

انتظار می رود تولید جهانی نیکل نه تنها کسری عرضه 157 هزار تنی سال 2021 میلادی را جبران کند بلکه شاهد رشد 111 هزار تنی در سال 2022 میلادی و افزایش 122هزار تنی در سال 2023 میلادی باشد. علت این امر، ایجاد ظرفیت های جدید تولید در اندونزی عنوان شده است که با رشد 20 درصدی، تولید نیکل جهان را به 3 میلیون و 140 هزار تن در سال 2022 میلادی افزایش خواهد داد. این در حالی است که طی سال 2023 میلادی نیز میزان تولید این فلز با رشد 8 درصدی به 3 میلیون و 410 هزار تن خواهد رسید. همچنین پیش بینی می شود قیمت نیکل در بورس لندن با افت 20 درصدی به 20هزار دلار در هرتن کاهش یابد.

مازاد 30 هزار تنی لیتیوم
همچنین انتظار می رود بازاهای جهانی طی سال 2022 میلادی شاهد مازاد عرضه 30هزار تنی لیتیوم نیز باشند.
علاوه بر این در سال 2022 میلادی میزان عرضه کبالت در بازارهای جهانی شاهد مازاد 8 هزار تنی خواهد بود . این در حالی است که بازارهای جهانی سال گذشته میلادی را نیز با مازاد عرضه 2هزار تنی کبالت پشت سر گذاشتند.

 
 

spacer.png

سخن پایانی

تولید و فروش سیلیس درجه یک و با کیفیت دارای مراحل زیادی بوده و باید فرآیند تولید آن توسط شرکت‌ها به خوبی انجام شود. اهمیت بروزرسانی دستگاه‌های موردنیاز جهت تولید این ماده معدنی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. شرکت آذرین پودر الماس همدان افتخار دارد که توانسته است، بخش عمده ای از فروش این محصول را، چه در داخل کشور و چه کشورهای مجاور و همسایه بر عهده گیرد. مشاوره و راهنمائی در خرید و قیمت سیلیس، تولید و فروش مواد معدنی (سیلیس ،کربنات کلسیم، دولومیت، فلدسپات) از عمده فعالیت های این شرکت می باشد. برای خرید سیلیس و سایر محصولات و مواد معدنی این شرکت با کارشناسان ما یا شماره واتس اپ 09188125088 تماس بگیرید و یا از طریق فرم خرید سفارش خرید خود را ثبت نمائید.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

×
×
  • اضافه کردن...