رفتن به مطلب
انجمن صنایع معدنی ایران

هم افزایی برای ارائه و ارتقاء خدمات به کسب و کارها بر اساس الگوهای روز دنیا


 اشتراک گذاری

پست های پیشنهاد شده

در دیدار معاون تجارت و خدمات وزارت صنعت، معدن و تجارت با معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، بر هم افزایی برای ارتقاء خدمات به کسب و کارها بر اساس الگوهای روز دنیا تأکید شد.

به گزارش شاتا، علی رسولیان در دیدار علیرضا شاه میرزایی معاون تجارت و خدمات این وزارتخانه اظهار داشت: توسعه فعالیت‌ها در حوزه کسب و کار همواره مورد تأکید وزیر صنعت، معدن و تجارت در دوره تحولی جدید بوده و به اصناف هم به‌عنوان کسب و کار نگاه می‌شود.

علی رسولیان با تأکید بر این‌که با تعامل با معاونت تجارت و خدمات وزارت صنعت، معدن و تجارت، ارتقاء حمایت‌ها از کسب و کارها را در مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت در دستور کار داریم، افزود: آمادگی استفاده بهینه از تمامی امکانات را برای ارائه خدمات بهتر به کسب و کارها با ارائه مدل‌های کارشناسی و به‌روز داریم.

وی همچنین با اشاره به آمار مراکز خدمات فناوری و کسب و کار در سطح کشور تحت مسئولیت سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اضافه کرد: تا پایان خرداد امسال 40 مرکز خدمات فناوری و کسب و کار در سراسر کشور به بهره برداری رسیده، یک مرکز در دست ساخت و یک مرکز دیگر نیز درحال مطالعه است.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ادامه داد: تا سه ماهه اول امسال 821 نفر در قالب ۴۵۰ واحد مشاوره در 504 دفتر مراکز خدمات فناوری و کسب و کار این سازمان مستقر شده‌ و به ارائه خدمات به واحدهای صنعتی و تولیدی می‌پردازند.

رسولیان اظهار داشت: مشاوران و ارائه ‌دهندگان خدمات توسعه کسب و کار و استارتاپ‌های منتخب در مراکز خدمات فناوری و کسب و کار مستقر هستند و ارزیابی و رتبه بندی مشاوران به‌عنوان یک اولویت دنبال می‌شود که در این حوزه روندهای ارزیابی همواره درحال توسعه است.

وی همچنین از ظرفیت‌های موجود و آمادگی شهرک‌های صنعتی و فناوری برای فعالیت به‌صورت پایلوت در حوزه هوشمند سازی و متاورس در فضای مجازی خبر داد.

معاون تجارت و خدمات وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز در این دیدار گفت: برای تأمین زیرساخت‌ها در حوزه خدمات و ارتقاء خدمات ارائه شده با سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به‌صورت هم افزا در تعامل هستیم.

علیرضا شاه میرزایی با اشاره به رویکرد نتیجه گرایی وزارت صنعت، معدن و تجارت در دوره تحولی جدید، بر ارائه خدمات به کسب و کارها با این دیدگاه تأکید کرد.

وی تصریح کرد: راه ‌اندازی شهرک‌های صنفی، هوشمند‌ سازی و ایجاد شهرک‌های مجازی با توجه به انقلاب صنعتی چهارم از اولویت‌هایی است که باید با الگو برداری و استفاده از نظرات کارشناسان و نخبگان دنبال شود.

در بخش دیگر این نشست نیز معاون برنامه‌ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با تشریح آخرین وضعیت شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشورمان گفت: ۸۴۷ شهرک و ناحیه صنعتی درحال بهره برداری در ایران وجود دارد که اداره و نگهداری ۲۸۹مورد از آن‌ها به بخش خصوصی واگذار شده و ۶۴ شهرک و ناحیه صنعتی غیردولتی نیز دارای پروانه بهره برداری از سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران است.

رضا غلامی اوریمی با بیان این‌که ۴۹ هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور مستقر هستند، افزود: حدود ۹۲ درصد از این واحدها خرد، کوچک و متوسط محسوب می‌شوند؛ یعنی شمار کارکنان آن‌ها کمتر از ۱۰۰ نفر است.

وی همچنین به طرح‌های صنعتی درحال ساخت و ساز در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور نیز اشاره و اضافه کرد: بیش از ۴۷ هزار طرح صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور درحال اجراست که این طرح‌ها با محوریت بخش خصوصی احداث می‌شوند. بعضی از طرح‌ها در مرحله تخصیص زمین، برخی در مرحله دیوار کشی و ساختمان و برخی دیگر در مرحله نصب ماشین آلات هستند.

سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت‌های استانی تابعه آن اکنون با دارا بودن 509 شهرک و 338 ناحیه صنعتی و 5 منطقه ویژه اقتصادی درحال بهره‌ برداری، 84 شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی، 6 شهرک فناوری، 40 مرکز خدمات فناوری و کسب و کار، ۲ مجتمع فناوری اطلاعات و خدمات نرم‌ افزاری، 99 هزار و 143 قرارداد منعقده و بهره ‌برداری از 49 هزار و 529 واحد صنعتی و سه هزار و 245 واحد کارگاهی، زمینه اشتغال مستقیم 987 هزار و 75 نفر را در سراسر کشور فراهم نموده است.

http://www.shatanews.ir/s/mfacFqT

spacer.png

سخن پایانی

تولید و فروش سیلیس درجه یک و با کیفیت دارای مراحل زیادی بوده و باید فرآیند تولید آن توسط شرکت‌ها به خوبی انجام شود. اهمیت بروزرسانی دستگاه‌های موردنیاز جهت تولید این ماده معدنی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. شرکت آذرین پودر الماس همدان افتخار دارد که توانسته است، بخش عمده ای از فروش این محصول را، چه در داخل کشور و چه کشورهای مجاور و همسایه بر عهده گیرد. مشاوره و راهنمائی در خرید و قیمت سیلیس، تولید و فروش مواد معدنی (سیلیس ،کربنات کلسیم، دولومیت، فلدسپات) از عمده فعالیت های این شرکت می باشد. برای خرید سیلیس و سایر محصولات و مواد معدنی این شرکت با کارشناسان ما یا شماره واتس اپ 09188125088 تماس بگیرید و یا از طریق فرم خرید سفارش خرید خود را ثبت نمائید.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

×
×
  • اضافه کردن...