رفتن به مطلب
انجمن صنایع معدنی ایران

admin
 اشتراک گذاری

پست های پیشنهاد شده

در خصوص کاربرد سیلیس در خمیر دندان باید گفت: سیلس میکرونیره به سبب داشتن ویژگی های خاص و فراوانی بالا در سطح زمین  به یکی از پر کاربرد ترین عناصر در صنعت بدل شده است. به گونه ای که می توان رد پای آن را در همه صنایع، از سیمان سازی گزفته تا خمیر دادن. شما می توانید برای اطلاع از  قیمت  سفارش آنلاین به سایت آذرین پودر الماس همدان مراجعه کنید. همچنین اگر شما علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر درباره سیلیس همدان و کاربرد های آن هستید می توانید به مقاله کارخانه تولید سیلیس یک سر بزنید.

مواد لازم در تهیه خمیر دندان

برای تولید خمیر دندان، نیاز وافری به وجود موادی مانند سیلیس که ساینده است، وجود دارد. این گونه مواد به عنوان ماده اولیه ساخت خمیر دندان به کار می رود. چراکه این مواد عمدتا غیر آلی، بدون کاستن از جلای طبیعی دندان اجزای جسبیده به سطح دندان را نابود می کنند.

چرا از سیلیکات در خمیر دندان استفاده کنیم؟

میکرو سیلیس از سنگ معدن استخراج می شود. سپس به وسیله آسیاب های مختلف به ریز دانه های بسیار متنوعی بدل می شود. به دلیل کیفیت و کارایی بالا از سیلیس در صنعت هایی مانند؛ سلامت دندان استفاده می شود. در اددامه مطلب به بیان مزایای این نوع سیلیس برای صنعت خمیر دندان سازی الستفاده می کنیم.

سیلیس خمیر دندان؛ یک ساینده قوی

از سیلیس در خمیر دندان به عنوان ساینده استفاده می شود. ایسیلیکای ساینده در خمیر دندان کمک می کند لکه ها بر روی مینای دندان باقی نمانند. در برخی خمیر دندان ها این کار را با استفاده از مواد سفید کننده ای مانند: پراکسید هیدروژن انجام می دهند.

اما استفاده از این مواد تنها رنگ دندان را تغییر می دهد. و کمکی به از بین بردن  لکه ها از سطح دندان نمی کند. حال آنکه  سیلیس کارایی لکه زدایی و جرم زدایی بالایی دارد؛ به گونه ای که ترکیب آن با خمیر دندان سبب ایجاد کارایی بیشتر خمیر دندان می شود.

دشمن تار تارها؛ تمیزکننده ی قوی

مخلوط شدن باکتری های دهان با نوشیدنی ها و غذاهای ممختلف منجر به ایجاد پلاک دندان می شود. که همین امر رفته رفته به مواد سخت تری به نام تار تار بدل می شود. نکته مهم آنکه خودتان نمی تواید تارتارها را از بین ببرید وبرای رفع آن نیاز به دنددان پزشک دارید. چرا که با ذشت زمان منجر به پوسیدگی دندانتان می شود.

در خصوص سیلیکای ساینده در خمیر دندان باید بدانید که؛ سیلیس علاوه بر آن، خاصیت لکه زدایی؛ با جلا دادن دندان را حفظ می کند. آن هم بدون خش انداختن بر دندان؛ پس، سیلیس می تواند دشمن درجه یک تارتارها باشد.

spacer.png

ایمن ترین خمیر دندان

silicon خواص فیزیکی و شیمیایی فوق العاده ای دارد؛ که مشوق افراد برای کاربرد سیلیس خمیر دندان است. این ماده با ترکیبات گیاهان چینی، ادویه و  فلوراید که معمولا در خمیر دندان ها به کار می رود؛ هیچ گونه واکنش شیمیایی نشان نمی دهد. از طرفی این ماده بر روی بذاق ذهان و آب معدنی هیچ واکنش منفی ندارد. موارد یاد ده سیلیکات را به بهترین و ایمن ترین افزونه برای خمیر دندان بدل کردده است.

سایر کاربرد های سیلیس در خمیردندان

موارد یاد شده تنها بخشی از مزایلی سیلیس خمیر دندان بود. مزایای دیگر آن به شرح ذیل است:

  • غلظت دهنده خمیر دندان
  • تثبیت کننده خمیر دندان
  • پایدار سازی فلوراید
  • جلو گیری از پوسیدگی دندان

اندازه مناسب دانه های سیلیس در خمیر دندان باید چقدر است؟

همانطور که پیش تر بیان شد. سیلیس به صورت سنگ استخراج می شود و سپس در کارخانه به اندازه های متفاوت و مورد نیاز خورد می شود. اما ابعاد مناسب برای به کار بردن سیلیس در خیر دندان چقدر است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت: پودر سیلیس نباید به گونه ای باشد که دانه هایش در دهان احساس شود. نباید مانند: یک ماده خارجی احساس شود.  بلکه، باید مخلوطی از همان مواد اصلی خمیر دندان باشد.

مقاله پیشنهادی: «سیلیسیم دی اکسید چیست»

سخن پایانی:

در خصوص سیلیس در خمیر دندان باید بدانید که: بطور کلی سیلیس میکرونیزه به سبب ویژگی های درونی و فراوانی ای که دارد؛ پرکاربرد ترین ماده در صنعت است. سیلیکا به سبب داشتن ویژگی هایی چون؛ غلظت دهندگی، جلوگیری از پوسیدگی، عدم واکنش منفی با سایر مواد، سایدگی و…  یکی از بهترین مواد در ساخت خمیر دندان به حساب می آید. شما می توانید با مراجعه به سایت آذرین پودر الماس همدان که یکی از کارخانه تولید سیلیس می باشد انواع سیلیس همدان را تهیه کنید.

تولید و فروش سیلیسدرجه یک و با کیفیت دارای مراحل زیادی بوده و باید فرآیند تولید آن توسط شرکت‌ها به خوبی انجام شود. اهمیت بروزرسانی دستگاه‌های موردنیاز جهت تولید این ماده معدنی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. شرکت آذرین پودر الماس همدان افتخار دارد که توانسته است، بخش عمده ای از فروش این محصول را، چه در داخل کشور و چه کشورهای مجاور و همسایه بر عهده گیرد. مشاوره و راهنمائی در خرید محصول، تولید و فروش مواد معدنی (سیلیس ،کربنات کلسیم، دولومیت، فلدسپات) از عمده فعالیت های این شرکت می باشد. برای خرید سیلیس و سایر محصولات و مواد معدنی این شرکت با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا از طریق فرم خرید سفارش خرید خود را ثبت نمائید.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

×
×
  • اضافه کردن...