رفتن به مطلب
انجمن صنایع معدنی ایران

تعطیلی ۲۷درصد معادن به دلیل در دسترس نبودن ماشین آلات معدنی


 اشتراک گذاری

پست های پیشنهاد شده

 

عضو کمیسیون عمران مجلس، اظهارات وزیر صمت درباره تعطیل شدن ۲۷ درصد معادن به دلیل در دسترس نبودن ماشین آلات معدنی را تایید کرد.

 زهرا قاسمی- اقبال شاکری عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار «روزگارما»، درباره چالش های موجود در حوزه ماشین آلات معدنی گفت: ما برای رفع این مشکل در قانون بودجه ۱۴۰۱ مصوب کردیم که ماشین آلات معدنی و سنگین به میزان ۵ هزار دستگاه به کشور وارد شود. اما عمر این مصوبه یک سال است و اگر مسئولان از این مصوبه و این فرصت به وجود آمده استفاده نکنند ضررش به مردم می رسد. که متاسفانه بر اساس آماری که دیوان محاسبات به ما اعلام کرده میزان عمل به احکام بودجه بسیار پایین است و تعداد قابل توجهی از آنها عملیاتی نمی‌شود و این مسئله به مردم خسارت وارد می کند.
این عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: نباید دستگاه‌های اجرایی منتظر شوند که نتیجه را ببینند، بلکه باید در همان زمانی که قانون بودجه بررسی می شود و به مرحله تصویب می‌رسد، خودشان را آماده اجرای آن کنند و آیین نامه اجرایی آن را تدوین کنند. نه اینکه بعد از گذشت چند ماه از مصوب شدن آن هنوز آیین نامه تدوین نشده است. عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: این مصوبه واردات ماشین آلات سنگین و معدنی با توجه به ظرفیت خیلی خوبی که در معادن و توسعه اقتصادی وجود دارد باعث تحرک بخشی خیلی خوبی در اقتصاد می شود و از سوی دیگر باعث توسعه محلی نیز می شود.
این نماینده مجلس یازدهم گفت: با مصوبه ای که در مجلس وضع شده باید هرچه زودتر واردات ماشین آلات اجرایی شود. رسانه ها هم اگر دیدند در این مصوبه توقف یا ترک فعلی انجام شده به مسئولان اطلاع دهند تا حتماً از ابزار نظارتی خودشان برای حل این مسئله استفاده کنند. ما در خیلی از موضوعات ممنوعیت واردات را وضع می کنیم اما من معتقدم که در بسیاری از مسائل ما باید برای حمایت از تولیدکننده داخلی، زمینه واردات را فراهم کنیم. تولید کنندگان داخلی نمی توانند ظرفیت و نیاز داخل را تامین کنند به همین دلیل این خلا باعث میشود که توسعه اقتصادی را نداشته باشیم.
این نماینده مجلس معتقد است؛ باید ضمن حمایت از تولیدات داخلی واردات هم صورت بگیرد اما به صورتی که به نفع تولید داخلی باشد به این صورت که هرچه تولید داخل بالاتر رفت واردات کاهش پیدا کند تا بازار داخلی ضربه نخورد. استفاده همزمان از تولید داخلی و صادرات استراتژی خوبی است.
عضو کمیسیون عمران مجلس در ادامه توضیح داد: واردات ماشین آلات معدنی هم باعث ورود تکنولوژی به کشور میشود و علاوه بر این ظرفیت کیفیت تولیدات داخلی را نیز افزایش می دهد. اما تنها نگرانی که ما از باز شدن مسیر واردات داریم لخت شدن و سرد شدن دستگاه اجرایی در برابر واردات است. باید این مسئله خیلی کنترل شود زیرا این مسئله پیش از این رخ داده است.
این نماینده مجلس یازدهم افزود: این واردات در افزایش کیفیت و شکل گیری انگیزه در بین تولید کننده داخلی نقش دارد. شاکری در ادامه، اظهارات وزیر صمت درباره تعطیل شدن ۲۷ درصد معادن به دلیل در دسترس نبودن ماشین آلات معدنی را تایید کرد.

منبع:همت خبر

https://www.smtnews.ir/direct/21994

spacer.png

سخن پایانی

تولید و فروش سیلیس درجه یک و با کیفیت دارای مراحل زیادی بوده و باید فرآیند تولید آن توسط شرکت‌ها به خوبی انجام شود. اهمیت بروزرسانی دستگاه‌های موردنیاز جهت تولید این ماده معدنی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. شرکت آذرین پودر الماس همدان افتخار دارد که توانسته است، بخش عمده ای از فروش این محصول را، چه در داخل کشور و چه کشورهای مجاور و همسایه بر عهده گیرد. مشاوره و راهنمائی در خرید و قیمت سیلیس، تولید و فروش مواد معدنی (سیلیس ،کربنات کلسیم، دولومیت، فلدسپات) از عمده فعالیت های این شرکت می باشد. برای خرید سیلیس و سایر محصولات و مواد معدنی این شرکت با کارشناسان ما یا شماره واتس اپ 09188125088 تماس بگیرید و یا از طریق فرم خرید سفارش خرید خود را ثبت نمائید.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

×
×
  • اضافه کردن...