رفتن به مطلب
انجمن صنایع معدنی ایران

سنگدانه سیلیسی


admin
 اشتراک گذاری

پست های پیشنهاد شده

 می خواهیم در مورد نمونه ای از انواع سیلیس برای شما توضیح دهیم. سنگدانه سیلیسی، نوعی سیلیس است که به دلیل پایداری و مقاومت بالایی که دارد تا به الان کاربرد های زیادی را به خودش اختصاص داده است. همان طور که می دانید سیلیس به عنوان یکی از بهترین و پر مصرف ترین مواد طبیعی است که در پوسته زمین یافت می شود و در صنایع کاربرد های بسیار زیادی دارد. با توجه به اینکه ترکیبات سیلیس متنوع می باشد و در ساخت آن از بهترین مواد استفاده شده است، توانسته در صنایع مختلف کاربرد داشته باشد. سنگدانه سیلیسی، نوعی از سیلیسی است که در ادامه بیشتر در مورد آن و واکنش قلیایی سیلیسی سنگدانه برای شما توضیح خواهیم داد.

سیلیس و سنگدانه سیلیسی

سیلیس (Silica) جزء یکی از مواد طبیعی است که به راحتی و به فراوانی در پوسته زمین پیدا می شود. وجود این ماده برای طبیعت ضروری است و اغلب در صنایع کاربرد های متنوعی دارد. که مهم ترین آن ساختمان سازی می باشد. وقتی در مورد کاربرد سیلیس در ساختمان سازی می گوییم، یعنی از این ماده در تولید مصالح ساختانی استفاده شده است و باعث شده تا ما بتوانید در ساختمان سازی از آن استفاده کنیم.

بتن، جزء موادی است که در ساخت و ساز کاربرد زیادی دارد، یکی از مهم ترین دلایل استفاده از این ماده، مقاومت و پایداری بالایی است که دارد. شایر برای شما سوال باشد که این همه مقاومت از کجا می آید؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که وجود سنگ دانه های سیلیسی در این ماده توانسته تا حدود زیادی روی مقاومت آن تاثیر داشته باشد و مصرف آن را در ساختمان بالا ببرد. در ادامه در مورد کاربرد این ماده بیشتر برای شما خواهیم گفت.

کاربرد سنگدانه سیلیسی چیست؟

spacer.png

سنگدانه های سیلیس، به دلیل ترکیبات و ظاهری که دارند در موارد مختلف قابل استفاده هستند. از مهم ترین کاربرد هایی که برای سیلیس گفته می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • استفاده در ساختمان سازی
  • بتن و مصالح ساختمانی

مصالحی که در ساختمان سازی استفاده می شود به دلیل اینکه ترکیبی از سنگدانه های سیلیسی می شود، مقاومت بسیار زیادی دارد و شما می توانید بدون نگرانی از آن ها استفاده کنید. همان طور که می دانید سیلیس به عنوان یک ماده طبیعی در ساخت و ساز، کاربرد بسیار زیادی دارد و این به دلیل ویژگی ها و خصوصیاتی است که برای آن ها نقل شده است. برای اینکه مقاومت این سنگدانه های را به درستی نشان داده شود، تا به الان آزمایشات متنوعی در خصوص واکنش قلیایی سیلیسی سنگدانه انجام داده شده است.

به صورت کلی کاربرد اصلی سنگدانه های سیلیس در بتن می باشد و به همین دلیل است که از بتن در ساختمان سازی استفاده می شود. یکی از دلایل استفاده از این مصالح در ساختمان سازی به دلیل مقاومت بالایی است که دارد و این طبیعتا به دلیل وجود نوع سنگدانه های سیلیسی می باشد. همان طور که می دانید این ماده در برابر حرارت و گرما مقاومت بسیار بالایی دارد و بیشتر در دیوار ها و کف زمین مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت و خرید سنگدانه سیلیسی!

شما می توانید برای خرید این ماده جهت استفاده در مصالح ساختمانی به شرکت آذرین پودر الماس همدان مراجعه کنید. شما می توانید با مراجعه به این سایت از قیمت های موجود اطلاع پیدا کنید و بهترین آن ها را برای استفاده در ساخت و ساز خریداری کنید. شما می توانید با مراجعه به این شرکت انواع سیلیس را به صورت ممتاز، درجه یک، درجه دو، فلدسپات، آنتراسیت و دولومیت به صورت اینترنتی سفارش و خریداری کنید.

تولید و فروش سیلیسدرجه یک و با کیفیت دارای مراحل زیادی بوده و باید فرآیند تولید آن توسط شرکت‌ها به خوبی انجام شود. اهمیت بروزرسانی دستگاه‌های موردنیاز جهت تولید این ماده معدنی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. شرکت آذرین پودر الماس همدان افتخار دارد که توانسته است، بخش عمده ای از فروش این محصول را، چه در داخل کشور و چه کشورهای مجاور و همسایه بر عهده گیرد. مشاوره و راهنمائی در خرید محصول، تولید و فروش مواد معدنی (سیلیس ،کربنات کلسیم، دولومیت، فلدسپات) از عمده فعالیت های این شرکت می باشد. برای خرید سیلیس و سایر محصولات و مواد معدنی این شرکت با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا از طریق فرم خرید سفارش خرید خود را ثبت نمائید.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

×
×
  • اضافه کردن...