رفتن به مطلب
انجمن صنایع معدنی ایران

محدودیتی تازه برای ذخایر سیلیس و منگنز اورامانات


 اشتراک گذاری

پست های پیشنهاد شده

spacer.png
 
عضو هیئت مدیره نظام مهندسی معادن استان کرمانشاه گفت: ثبت جهانی منطقه اورامانات، باعث محدودیت برای معادن سیلیس و منگنز این منطقه خواهد شد.

 

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، مرتضی عزیزی با بیان اینکه بر اساس ماده ۲۴ قانون معادن، یکی از دستگاه‌های اصلی که برای فعالیت‌های معدنی و صدور مجوز اکتشاف از آن استعلام به عمل می‌آید، اداره کل میراث فرهنگی است، اظهار داشت: در مناطقی که از نظر میراث فرهنگی ثبت جهانی شده باشند، تا شعاع تعیین شده هرگونه فعالیت صنعتی و معدنی ممنوع است و خود یونسکو نیز اجازه چنین اقداماتی را در محدوده ثبت جهانی نمی‌دهد.

وی عنوان کرد: این موضوع بر فعالیت‌های معدنی جدید در منطقه اورامانات از بعد اکتشاف، استخراج و... اثرگذار خواهد بود و مشکلاتی را برای سرمایه‌گذاران معدنی ایجاد می‌کند.

عضو هیئت مدیره نظام مهندسی معدن کرمانشاه از مهم‌ترین ظرفیت‌های معدنی منطقه اورامانات یاد کرد و گفت: در مناطقی از جوانرود ذخایر سیلیس را داریم که خلوص نسبتا بالایی هم دارد. در شمال پاوه نیز ذخایر منگنز وجود دارد.

عزیزی خاطرنشان کرد: اندیس‌های فلزی نیز در برخی نقاط دیگر منطقه اورامانات شناسایی شده است.

وی یادآور شد: همچنین در اورامانات معادن متعددی نیز در زمینه مصالح ساختمانی وجود دارد که برای فعالیت‌های عمرانی به آ‌ن‌ها نیاز است.

بر اساس گزارشی از ایسنا، عضو هیئت مدیره نظام مهندسی معدن کرمانشاه در پایان درباره اینکه فعالیت معادنی که از قبل کار می‌کردند با ثبت جهانی اورامانات چگونه خواهد بود نیز عنوان کرد: معمولا تا زمانی که معدنی ذخیره دارد فقط یک‌بار استعلام از دستگاه‌های مربوطه را نیاز دارد و از همین رو بعید است برای معادنی که از قبل فعالیت داشته‌اند و استعلام‌های اولیه را گرفته‌اند، ممنوعیتی ایجاد شود.

http://www.felezatonline.ir/s/22627

spacer.png

سخن پایانی

تولید و فروش سیلیس درجه یک و با کیفیت دارای مراحل زیادی بوده و باید فرآیند تولید آن توسط شرکت‌ها به خوبی انجام شود. اهمیت بروزرسانی دستگاه‌های موردنیاز جهت تولید این ماده معدنی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. شرکت آذرین پودر الماس همدان افتخار دارد که توانسته است، بخش عمده ای از فروش این محصول را، چه در داخل کشور و چه کشورهای مجاور و همسایه بر عهده گیرد. مشاوره و راهنمائی در خرید و قیمت سیلیس، تولید و فروش مواد معدنی (سیلیس ،کربنات کلسیم، دولومیت، فلدسپات) از عمده فعالیت های این شرکت می باشد. برای خرید سیلیس و سایر محصولات و مواد معدنی این شرکت با کارشناسان ما یا شماره واتس اپ 09188125088 تماس بگیرید و یا از طریق فرم خرید سفارش خرید خود را ثبت نمائید.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

×
×
  • اضافه کردن...