رفتن به مطلب
انجمن صنایع معدنی ایران

پیشرفت ۱۷ درصدی پروژه تولید فروسیلیسیم و شمش منیزیم گناباد


 اشتراک گذاری

پست های پیشنهاد شده

spacer.png

 

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت گناباد گفت: اولین واحد تولیدی فروسیلیسیم و شمس منیزیم در جنوب خراسان رضوی که در ناحیه صنعتی کوثر شهرستان گناباد در حال احداث است، ١٧ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، هادی ایزدی در گفت‌وگویی اظهار داشت: عملیات اجرایی پروژه تولید فروسیلیسیم و شمش منیزیم در گناباد از سال ٩٨ با مشارکت بخش خصوصی آغاز شده و کارهای اجرایی این واحد تولیدی در شهرستان در حال پیگیری است.

وی افزود: میزان سرمایه‌گذاری ثابت طرح ۴٠٠ میلیارد تومان برآورد شده است که با راه‌اندازی آن زمینه اشتغال مستقیم برای ٢٨۵ نفر فراهم خواهد شد؛ همچنین برای احداث این واحد تولیدی ٢٢ هکتار زمین اختصاص یافته و ظرفیت تولیدی آن در فاز اول ، تولید ٢۵ هزار تن فروسیلیسیم در سال است.

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت گناباد ادامه داد: یکی از مهم‌ترین نیازهای این طرح تولیدی، تامین برق مورد نیاز آن است؛ چرا که انرژی مورد نیاز آن بیشتر از طریق کوره‌های القایی است که با انرژی برق کار می‌کند و برق مورد نیاز آن حدود ٣۶ مگاوات است که برای تامین آن توافقات لازم در سطح کشور و استان با شرکت توانیر انجام شده است.

ایزدی در رابطه با موارد مصرف فروسیلیسیم بیان کرد: این صنعت یک صنعت پایه‌ای و مادر است و مصرف عمده تولیدات آن در صنایع فولادسازی است به طوری که به ازای هر تن فولاد چیزی حدود ۴ درصد فرو سیلیسیم نیاز است و با توجه به افزایش ایجاد و راه‌اندازی طرح های فولادی در سطح استان خراسان رضوی و جنوبی، مشکلی برای فروش محصول نخواهد بود.

بر اساس گزارشی از ایسنا، وی با اشاره به وجود ذخایر و معادن خوب سیلیس، دولومیت و فلورین در شهرستان گناباد اضافه کرد: عمده مواد اولیه مورد نیاز برای تولید فروسیلیسیم شامل سیلیس، دولومیت و فلورین است که با توجه به معادن موجود و ذخایر شناخته شده سیلیس، دولومیت و فلورین در شهرستان که بالغ بر ٢٠ میلیون تن است مشکلی برای تامین مواد اولیه که نیاز آن سالانه ٣٠ هزار تن در سال است، نخواهد بود.

رئیس اداره صنعت و معدن گناباد تصریح کرد: راه‌اندازی این واحد تولیدی صنعتی نقش مهمی در رونق اقتصادی منطقه خواهد داشت و با راه‌اندازی آن معادن سیلیس و فلورین شهرستان فعال‌تر شده و درصد فرآوری و ایجاد ارزش افزوده بخش معدن افزایش خواهد یافت. همچنین افزایش ورود مواد اولیه و خروج محصول تولیدی نقش چشمگیری در توسعه صنعتی، جذب فناوری و رونق حمل و نقل شهرستان خواهد داشت و زمینه اشتغال مستقیم و غیرمستقیم افراد در منطقه پسکلوت گناباد موجب افزایش سطح درآمد سالانه مردم این منطقه گناباد خواهد شد.

http://www.felezatonline.ir/s/18577

spacer.png

سخن پایانی

تولید و فروش سیلیس درجه یک و با کیفیت دارای مراحل زیادی بوده و باید فرآیند تولید آن توسط شرکت‌ها به خوبی انجام شود. اهمیت بروزرسانی دستگاه‌های موردنیاز جهت تولید این ماده معدنی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. شرکت آذرین پودر الماس همدان افتخار دارد که توانسته است، بخش عمده ای از فروش این محصول را، چه در داخل کشور و چه کشورهای مجاور و همسایه بر عهده گیرد. مشاوره و راهنمائی در خرید و قیمت سیلیس، تولید و فروش مواد معدنی (سیلیس ،کربنات کلسیم، دولومیت، فلدسپات) از عمده فعالیت های این شرکت می باشد. برای خرید سیلیس و سایر محصولات و مواد معدنی این شرکت با کارشناسان ما یا شماره واتس اپ 09188125088 تماس بگیرید و یا از طریق فرم خرید سفارش خرید خود را ثبت نمائید.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

×
×
  • اضافه کردن...