رفتن به مطلب
انجمن صنایع معدنی ایران

صادرات سیلیسیم چین در ماه مارس ۱۳۱ درصد رشد داشت


 اشتراک گذاری

پست های پیشنهاد شده

spacer.png

 

در ماه مارس، صادرات سیلیسیم چین بیش از دو برابر افزایش داشت؛ پس از تعطیلات سال نوی چین و به دلیل نگرانی از ایجاد خلل در عرضه از سوی چین ناشی از شیوع کروناویروس، خریداران خارجی اقدام به خرید انبوه و پر کردن موجودی خود کردند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از SMM، صادرات سیلیسیم چین در ماه مارس شاهد رشد بیش از دو برابری بود؛ خریداران خارجی پس از تعطیلات سال نوی چین و با نگرانی از وقفه در عرضه و حمل بار ناشی از شیوع کروناویروس، اقدام به خرید انبوه و پر کردن موجودی خود کردند.

داده‌های گمرکی چین نشان می‌دهد که این کشور در ماه مارس حدود ۸۲ هزار تن سیلیسیم صادر کرده است که نسبت به ماه فوریه ۱۳۱ درصد و نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۴ درصد رشد داشته است.

spacer.png

صادرات سیلیسیم چین در فصل نخست سال ۲۰۲۰ به ۱۷۶ هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۵.۱ درصد افزایش داشت.

خریداران خارجی سیلیسیم معمولا پس از تعطیلات سال نوی چین، تمایل به خرید از چین و پر کردن انبار خود دارند؛ اما در سال جاری برخی از آن‌ها به دلیل نگرانی از وقفه در عرضه چین ناشی از کروناویروس که در ماه فوریه باعث افزایش قیمت شده بود، حجم‌های بیشتری نسبت به سال گذشته سفارش دادند. از آنجا که تجارت داخلی چین تا اواخر فوریه بازیابی نشده بود، تحویل سفارش‌های صادراتی این ماه به مارس موکول شده بود که منجر به جهش صادرات در ماه مارس شد.

از اواسط ماه مارس، حجم صادرات سیلیسیم افت شدیدی داشته است. سفارش‌های صادرات، لغو یا موکول شدند و تعداد سفارش‌های جدید نیز کم بود زیرا تقاضای خارجی ناشی از اقدامات مهار کروناویروس در خارج از چین، کاهش داشت. انتظار نمی‌رود که رشد خوب صادرات سیلیسیم چین در ماه آوریل ادامه داشته باشد.

http://www.felezatonline.ir/s/13105

spacer.png

سخن پایانی

تولید و فروش سیلیس درجه یک و با کیفیت دارای مراحل زیادی بوده و باید فرآیند تولید آن توسط شرکت‌ها به خوبی انجام شود. اهمیت بروزرسانی دستگاه‌های موردنیاز جهت تولید این ماده معدنی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. شرکت آذرین پودر الماس همدان افتخار دارد که توانسته است، بخش عمده ای از فروش این محصول را، چه در داخل کشور و چه کشورهای مجاور و همسایه بر عهده گیرد. مشاوره و راهنمائی در خرید و قیمت سیلیس، تولید و فروش مواد معدنی (سیلیس ،کربنات کلسیم، دولومیت، فلدسپات) از عمده فعالیت های این شرکت می باشد. برای خرید سیلیس و سایر محصولات و مواد معدنی این شرکت با کارشناسان ما یا شماره واتس اپ 09188125088 تماس بگیرید و یا از طریق فرم خرید سفارش خرید خود را ثبت نمائید.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

×
×
  • اضافه کردن...