رفتن به مطلب
انجمن صنایع معدنی ایران

فروش صادراتی فروسیلیسیم سود بیشتری دارد


 اشتراک گذاری

پست های پیشنهاد شده

spacer.png

 

مدیر خرید مواد مصرفی شرکت فولاد خوزستان گفت: یکی از مشکلات ما در تامین فروآلیاژهای مورد نیاز شرکت و به خصوص فروسیلیسیم، تمایل زیاد تولیدکنندگان به فروش این محصولات در بازارهای خارجی است.

بابک بهادری در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، اظهار داشت: شرکت فولاد خوزستان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های فولادسازی کشور است که با توجه به میزان تولیدات فولادی خود، یکی از مصرف‌کنندگان اصلی انواع فروآلیاژ کشور محسوب می‌شود. این شرکت با توجه به رسالت خود در حمایت از تولید ملی، سعی کرده است با تلاش برای حفظ کیفیت محصولات خود، مواد اولیه مورد نیاز شرکت را از تولیدکنندگان داخلی خریداری کند تا ضمن کاهش هزینه‌های ارزی، در شکوفایی صنعت کشور نیز گامی برداشته باشد.

وی در این خصوص می‌گوید: بیشترین مصرف فروآلیاژ در واحد فولادسازی فولاد خوزستان مربوط به فروسیلیسیم است که در تولید فولاد نقش حیاتی و اساسی دارد. خوشبختانه فروسیلیسیم مورد استفاده در شرکت فولاد خوزستان و تمام فولادسازی‌های کشور، به دلیل حجم تولید قابل قبول و کیفیت بالای این محصول، از طریق تولیدکنندگان داخلی تامین می‌شود.

مدیر خرید مواد مصرفی شرکت فولاد خوزستان در این خصوص اذعان کرد: در حال حاضر بیشترین میزان فروسیلیسیم مورد نیاز شرکت فولاد خوزستان از طریق شرکت فروسیلیس ایران تامین می‌شود و تاکنون هم با مشکل خاصی در این خصوص مواجه نشده‌ایم.

بهادری درباره نحوه انتخاب شرکت‌های تولیدکننده فروآلیاژ به منظور تامین فروآلیاژ مورد نیاز فولادد خوزستان، عنوان کرد: ما یک آنالیز خاص برای مواد مورد نیاز خود داریم که تولیدکنندگان فروآلیاژ موظف هستند محصول خود را مطابق با آن فاکتورها به ما ارائه دهند. پس از انتقال محصول به کارخانه، از هر محموله به صورت تصادفی نمونه‌برداری شده و به آزمایشگاه ارسال می‌شود که در صورت تطبیق موارد مورد انتظار، اجازه استفاده از آن‌ها صادر می‌شود.

وی در خصوص فروآلیاژهایی که از طریق واردات تامین می‌شوند، بیان کرد: از مهم‌ترین این فروآلیاژها می‌توان به فرومنگنز کم‌کربن و فروسیلیکومنگنز اشاره کرد که با توجه به تولید محدود در داخل کشور ناچار به تامین آن‌ها از منابع خارجی هستیم.

مدیر خرید مواد مصرفی شرکت فولاد خوزستان در خصوص مشکلات عمده تامین فروآلیاژهای مورد نیاز شرکت فولاد خوزستان، اذعان کرد: یکی از مشکلات ما برای تامین این مواد و به خصوص فروسیلیسیم، تمایل روزافزون تولیدکنندگان این فروآلیاژ به صادرات آن و عرضه در بازارهای خارجی است که دلیل اصلی این اشتیاق نیز ارزآوری بیشتر فروش این مواد در بازارهای خارجی است.

بهادری در توضیح این مطلب تصریح کرد: البته تولیدکنندگان همواره فروآلیاژ مصرفی ما را تامین کرده‌اند ولی میزان آن به حدی نیست که بتوان ذخیره‌سازی مناسبی برای آن انجام داد.

وی در خصوص میزان مصرف این فروآلیاژ در شرکت فولاد خوزستان بیان کرد: میزان مصرف فروسیلیسیم ما در طول سال حدود ۱۸هزار تن است که البته ممکن است  این میزان با توجه به افزایش تولید در مقاطع مختلف افزایش یابد.

مدیر خرید مواد مصرفی شرکت فولاد خوزستان در خصوص تاثیر قیمت فروسیلیسیم بر قیمت محصول نهایی نیز عنوان کرد: تاثیر قیمت این فروآلیاژ در قیمت محصول نهایی در بیشترین حالت حدود ۲ درصد خواهد بود.

بهادری در مورد قیمت‌گذاری فروآلیاژها در کشور اظهار کرد: قیمت‌گذاری این محصولات به صورت انجمنی صورت می‌گیرد و پس از رایزنی با نمایندگان شرکت‌های فولادی به تصویب می‌رسد.

وی در پایان درباره امکان جایگزینی فروسیلیکومنگنز به جای فروسیلیسیم در فرآیند فولادسازی، تاکید کرد: با اینکه استفاده از فروسیلیکومنگنز برای تامین آنالیز مورد نیاز ذوب، به دلیل قیمت کمتر تبدیل به یک امر متداول شده است، هنوز فروسیلیسیم اصلی‌ترین فروآلیاژ مورد استفاده در فولادسازی محسوب می‌شود و استفاده از آن همچنان جزو جدایی‌ناپذیر فرآیند فولادسازی است.

http://www.felezatonline.ir/s/11717

spacer.png

سخن پایانی

تولید و فروش سیلیس درجه یک و با کیفیت دارای مراحل زیادی بوده و باید فرآیند تولید آن توسط شرکت‌ها به خوبی انجام شود. اهمیت بروزرسانی دستگاه‌های موردنیاز جهت تولید این ماده معدنی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. شرکت آذرین پودر الماس همدان افتخار دارد که توانسته است، بخش عمده ای از فروش این محصول را، چه در داخل کشور و چه کشورهای مجاور و همسایه بر عهده گیرد. مشاوره و راهنمائی در خرید و قیمت سیلیس، تولید و فروش مواد معدنی (سیلیس ،کربنات کلسیم، دولومیت، فلدسپات) از عمده فعالیت های این شرکت می باشد. برای خرید سیلیس و سایر محصولات و مواد معدنی این شرکت با کارشناسان ما یا شماره واتس اپ 09188125088 تماس بگیرید و یا از طریق فرم خرید سفارش خرید خود را ثبت نمائید.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

×
×
  • اضافه کردن...