رفتن به مطلب
انجمن صنایع معدنی ایران

شرایط صادرات عرضه‌کنندگان فروسیلسیم چین دشوارتر شد


 اشتراک گذاری

پست های پیشنهاد شده

spacer.png

 

فعالیت در بازار فروسیلیسیم چین در هفته منتهی به 20 دسامبر راکد بود که باعث ثابت ماندن قیمت این آلیاژ در هفته مورد بررسی شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از Fastmarkets MB، قیمت فروسیلیسیم با عیار 75 درصد در انبارهای چین طی روز 18 دسامبر در محدوده قیمتی بین پنج هزار و 900 تا 6 هزار یوان بر تن بود که برای دومین هفته متوالی بدون تغییر ماند.

تولید فروسیلسیم در منطقه شمال غربی چین ممکن است در معرض برنامه کاهش تولید دولت قرار گیرد، اما بعضی فعالان بازار تاثیر این کاهش را بر رشد قیمت این آلیاژ، ناچیز می‌دانند و گفته‌اند که تاثیر محدودیت‌های زیست‌محیطی تولید فروآلیاژها بر بازار فروسیلیسیم، بستگی به جدیت اجرای این طرح توسط دولت محلی دارد.

به طور کلی فعالان بازار معتقدند که این وقفه آتی تولید، حمایت چندانی از بازار نخواهد کرد؛ تلاش تولیدکنندگان فروسیلیسیم در دو ماه اخیر برای کاهش تولید به دلیل کاهش تقاضا، تنها اندکی قیمت این آلیاژ را بالا برد.

قیمت صادراتی فروسیلسیم چین نیز ثابت ماند و معامله‌ای در این هفته انجام نشد. قیمت صادراتی FOB فروسیلسیم با حداقل عیار 75 درصد در روز 18 دسامبر بین یک هزار و 100 تا یک هزار و 130 دلار بر تن بود که از تاریخ 16 اکتبر بدون تغییر مانده است. این قیمت، هیچ مزیت رقابتی نسبت به قیمت صادراتی روسیه و مالزی ندارد.

با وجود کاهش سفارش و افزایش رقابت میان تولیدکنندگان، افزایش ارزش یوان چین نسبت به دلار آمریکا، عرضه‌کنندگان چینی را وادار به افزایش قیمت پیشنهادی خود کرده است که باعث سخت‌تر شدن صادرات شده است.

با تمرکز عرضه‌کنندگان چینی و خارجی بر انعقاد قراردادهای بلندمدت برای سال 2020، فعالیت در بازار نقدی نیز کاهش داشته است. نتیجه خاصی حاصل از انعقاد چنین قراردادهایی تا کنون منتشر نشده است. با این حال، سال آینده رقابت در بازار با حضور شرکت YYD قزاقستان تشدید خواهد شد؛ تولید فروسیلسیم این شرکت در اواخر 3ماهه نخست سال جاری با ظرفیت 15 هزار تن در ماه شروع شد.

http://www.felezatonline.ir/s/10342

spacer.png

سخن پایانی

تولید و فروش سیلیس درجه یک و با کیفیت دارای مراحل زیادی بوده و باید فرآیند تولید آن توسط شرکت‌ها به خوبی انجام شود. اهمیت بروزرسانی دستگاه‌های موردنیاز جهت تولید این ماده معدنی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. شرکت آذرین پودر الماس همدان افتخار دارد که توانسته است، بخش عمده ای از فروش این محصول را، چه در داخل کشور و چه کشورهای مجاور و همسایه بر عهده گیرد. مشاوره و راهنمائی در خرید و قیمت سیلیس، تولید و فروش مواد معدنی (سیلیس ،کربنات کلسیم، دولومیت، فلدسپات) از عمده فعالیت های این شرکت می باشد. برای خرید سیلیس و سایر محصولات و مواد معدنی این شرکت با کارشناسان ما یا شماره واتس اپ 09188125088 تماس بگیرید و یا از طریق فرم خرید سفارش خرید خود را ثبت نمائید.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

×
×
  • اضافه کردن...