رفتن به مطلب
انجمن صنایع معدنی ایران

کاربرد کربنات کلسیم در تولید سیمان و بتن


admin
 اشتراک گذاری

پست های پیشنهاد شده

spacer.png

کربنات کلسیم در میان تمامی انواع مواد معدنی به عنوان بهترین و ارزان ترین ماده پر کننده شناخته می شود. استفاده از کربنات کلسیم به عنوان فیلر در تولید محصولات مختلف ، علاوه بر اینکه هزینه های تولید را به شکل چشمگیری کاهش می دهد ، همچنین مزایای قابل توجهی نیز ایجاد می نماید. در این مطلب به تاثیر مثبتی که استفاده از کربنات کلسیم در تولید سیمان و بتن دارد می پردازیم.


    نقش کربنات کلسیم در سیمان و بتن

امروزه از کربنات کلسیم در مقادیر مختلف به عنوان فیلر در تولید انواع سیمان و بتن استفاده می شود. طبق تحقیقات علمی و تجربی انجام شده مشخص گردید که مصرف کربنات کلسیم سبب افزایش مقاومت فشاری سیمان و بتن می شود.
البته میزان مصرف کلسیم کربنات نیز اهمیت زیادی دارد زیرا در صورت استفاده بیش از حد از این ماده ، ابتدا مقاومت سیمان افزایش پیدا می کند ولی بعد از گذشت مدت زمانی ، با کاهش مقاومت مواجه خواهد شد. طبق تحقیقات انجام شده ، بیشترین میزان مقاومت سیمان و بتن در صورت مصرف 15 درصد وزنی کربنات کلسیم ایجاد می شود.

از طرف دیگر در صورت افزودن کربنات کلسیم ، نرخ واکنش آبگیری اولیه سیمان تسریع خواهد شد. با افزایش مقدار کربنات کلسیم ، ضریب مقاومت سایشی به صورت تدریجی بیشتر می شود و مقاومت در برابر سایش سولفات نیز به صورت چشمگیری افزایش می یابد. دیگر مزیت استفاده از کربنات کلسیم در تولید سیمان و بتن ، افزایش ایجاد حفره هایی با قطر کمتر از 5 نانو متر است که تاثیر مثبتی بر عملکرد بتن دارد.

spacer.png

البته نوع کربنات کلسیم مورد مصرف در تولید بتن و سیمان نیز اهمیت زیادی دارد. برخی انواع کلسیم کربنات دارای محتوی کلسیمی اندک و میزان زیاد مواد ناخالصی هستند که این امر می تواند نتیجه عکس داشته و کیفیت سیمان را کاهش دهد. کارخانه تولید کربنات کلسیم آذرین پودر الماس همدان ، تولید کننده مرغوب ترین نوع کربنات کلسیم در دانه بندی های مختلف می باشد. به منظور تهیه کربنات کلسیم مناسب جهت مصرف در تولید سیمان و بتن با ما تماس حاصل نمایید.

سخن پایانی

تولید و فروش کربنات کلسیم درجه یک و با کیفیت دارای مراحل زیادی بوده و باید فرآیند تولید آن توسط شرکت‌ها به خوبی انجام شود. اهمیت بروزرسانی دستگاه‌های موردنیاز جهت تولید این ماده معدنی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. شرکت آذرین پودر الماس همدان افتخار دارد که توانسته است، بخش عمده ای از فروش این محصول را، چه در داخل کشور و چه کشورهای مجاور و همسایه بر عهده گیرد. مشاوره و راهنمائی در خرید محصول، تولید و فروش مواد معدنی (سیلیس ،کربنات کلسیم، دولومیت، فلدسپات) از عمده فعالیت های این شرکت می باشد. برای خرید کربنات کلسیم و سایر محصولات و مواد معدنی این شرکت با کارشناسان ما یا شماره واتس اپ 09188125088 تماس بگیرید و یا از طریق فرم خرید سفارش خرید خود را ثبت نمائید.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

×
×
  • اضافه کردن...