رفتن به مطلب
انجمن صنایع معدنی ایران

نانو کربنات کلسیم چیست


admin
 اشتراک گذاری

پست های پیشنهاد شده

spacer.png


کربنات کلسیم  و سایر مواد معدنی دارای کاربرد های فراوانی در زندگی بشر هستند و انسان به منظور افزایش کارایی و عملکرد این مواد ، راهکارهای مختلفی را انجام می دهد. یکی از روش های افزایش چشمگیر عملکرد مواد معدنی ، کاهش سایز ذرات آنها است. کربنات کلسیم ماده مهمی در صنایع ساختمانی ، تولیدی و خدماتی محسوب می شود. با کاهش سایز آن ماده به صورت پودری ، میکرونیزه و نانو می توان میزان کارایی و طیف صنایعی که از آن استفاده می شود را افزایش داد.

با توجه به اینکه هر چه اندازه ذرات یک ماده ریزتر شود ، سطح تماس آن افزایش یافته و در نتیجه تاثیرگذاری بیشتری خواهد داشت ، بنابراین کارایی کربنات نانو بسیار بیشتر از پودر کربنات کلسیم میکرونیزه است. اما از طرفی تولید سایزهای ریز تر ، دشوارتر و پر هزینه تر خواهد بود که همین امر ، مصرف کربنات کلسیم نانو را محدود به برخی صنایع خاص نموده است. بخش پزشکی و درمانی مهم ترین مصرف کننده نان کربنات کلسیم است که از این ماده در تولید داروها و حامل ها خاصی سود می برد.

تولید کربنات کلسیم نانو همچون تولید کربنات کلسیم پودری و کربنات کلسیم میکرونیزه نیست که بتوان به راحتی و با استفاده از آسیاب ها چکشی و بالمیل اقدام به کاهش اندازه ذرات آن نمود. برای تولید نانو ذرات مواد مختلف نمی توان از روش های مکانیکی استفاده نمود بلکه نیاز به روش های شیمیایی برای بازسازی این مواد وجود دارد. یکی از روش های تولید نانو ذرات کربنات کلسیم استفاده از متد رسوب دهی محلول آبی نیترات کلسیم در محلول اشباع شده کربنات سدیم است.

spacer.png


    موارد مصرف نانو کربنات کلسیم

  * تولید محصولات حساس در صنعت لاستیک ، نانو وایر و کاتالیست

  *بهبود شکل ظاهری و افزایش استحکام پلی پروپیلن و مواد پلیمری
  * استفاده در عکاسی به منظور بهبود ویژگی های کاهش نویز و افزایش کنتراست تصاویر
  * تولید داروهای حامل مواد درمانگر سرطان و پروتئین های هیدروفیل در پزشکی
  * افزایش پوشش دهی رنگ ، رزین ، چسب و پر کننده ها در صورت استفاده از کربنات کلسیم نانو
  * افزایش مقاومت و طول عمر تایر خودرو ها

سخن پایانی

تولید و فروش کربنات کلسیم درجه یک و با کیفیت دارای مراحل زیادی بوده و باید فرآیند تولید آن توسط شرکت‌ها به خوبی انجام شود. اهمیت بروزرسانی دستگاه‌های موردنیاز جهت تولید این ماده معدنی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. شرکت آذرین پودر الماس همدان افتخار دارد که توانسته است، بخش عمده ای از فروش این محصول را، چه در داخل کشور و چه کشورهای مجاور و همسایه بر عهده گیرد. مشاوره و راهنمائی در خرید محصول، تولید و فروش مواد معدنی (سیلیس ،کربنات کلسیم، دولومیت، فلدسپات) از عمده فعالیت های این شرکت می باشد. برای خرید کربنات کلسیم و سایر محصولات و مواد معدنی این شرکت با کارشناسان ما یا شماره واتس اپ 09188125088 تماس بگیرید و یا از طریق فرم خرید سفارش خرید خود را ثبت نمائید.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

×
×
  • اضافه کردن...