رفتن به مطلب
انجمن صنایع معدنی ایران

کربنات کلسیم در تولید خمیر دندان


admin
 اشتراک گذاری

پست های پیشنهاد شده

spacer.png


    نقش کربنات کلسیم در خمیر دندان

پودر کربنات کلسیم یک فیلر بی خطر ، دوستدار محیط زیست و ارزان قیمت است که صنایع مختلف از آن به منظور بهینه سازی محصولات و کاهش قیمت تمام شده استفاده می کنند. کربنات کلسیم در تولید خمیر دندان هم به شکل گسترده ای از دهه 70 میلادی به این سو مورد استفاده قرار گرفته است. از نظر شیمیایی ، کربنات کلسیم ماده ای همچون آهک و گچ با فرمول مولکولی CaCO3 می باشد که البته می توان آن را به صورت سنتزی هم تولید نمود. کربنات کلسیم معدنی دارای فراوانی زیاد ، قیمت ارزان و ویژگی های مثبتی است اما با این حال برخی از تولید کنندگان از کربنات کلسیم رسوبی PCC که به شکل شیمیایی تولید می شود و قیمت گرانتری در ترکیب محصول خود استفاده می کنند زیرا دارای خلوص بالاتر و مواد ناخواسته کمتری است.

بکار گیری کربنات کلسیم در تولید خمیر دندان دارای مزایای مختلفی است. اولا کربنات کلسیم به صورت فاین (یعنی پودری بسیار ریز با دانه بندی یک دست و نرم) یک پر کننده مناسب و با کیفیت است که می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای سیلیکا ژل در ترکیب خمیر دندان باشد. این کار علاوه بر اینکه به سفید شدن هر چه بیشتر خمیر دندان کمک می کند ، همچنین سبب کاهش هزینه تولید محصول نیز می شود.

دلیل دوم استفاده از کربنات کلسیم در تولید خمیر دندان به خاطر خاصیت قلیایی این ماده است. برخی مواد شیمیایی به کار رفته در تولید سبب اسیدی شدن محیط خمیر دندان می شود به همین علت استفاده از کلسیم کربنات موجب تنظیم پی اچ خمیر دندان می گردد.

و سوم اینکه در تولید خمیر دندان های سفید کننده از ذرات کربنات کلسیم با دانه بندی کمی درشت تر استفاده می شود. بکار گیری ذرات نامحلول در آب همچون سنباته نرم عمل کرده و جرم و حفره های ریز تشکیل شده بر روی مینای دندان را می ساید. این عامل می تواند سبب سفید شدن دندان ها شود.

spacer.png

سخن پایانی

تولید و فروش کربنات کلسیم درجه یک و با کیفیت دارای مراحل زیادی بوده و باید فرآیند تولید آن توسط شرکت‌ها به خوبی انجام شود. اهمیت بروزرسانی دستگاه‌های موردنیاز جهت تولید این ماده معدنی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. شرکت آذرین پودر الماس همدان افتخار دارد که توانسته است، بخش عمده ای از فروش این محصول را، چه در داخل کشور و چه کشورهای مجاور و همسایه بر عهده گیرد. مشاوره و راهنمائی در خرید محصول، تولید و فروش مواد معدنی (سیلیس ،کربنات کلسیم، دولومیت، فلدسپات) از عمده فعالیت های این شرکت می باشد. برای خرید کربنات کلسیم و سایر محصولات و مواد معدنی این شرکت با کارشناسان ما یا شماره واتس اپ 09188125088 تماس بگیرید و یا از طریق فرم خرید سفارش خرید خود را ثبت نمائید.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

×
×
  • اضافه کردن...