رفتن به مطلب
انجمن صنایع معدنی ایران

نقش کربنات کلسیم در تولید دستمال کاغذی


admin
 اشتراک گذاری

پست های پیشنهاد شده

spacer.png


کربنات کلسیم  یکی از مهمترین پر کننده های معدنی مورد مصرف در صنعت است. ویژگی های خاص کربنات کلسیم همچون تطبیق پذیری با مواد اولیه ، قیمت ارزان ، فراوانی زیاد ، پوشش دهی عالی و غیر زیان آور بودن برای انسان سبب شده تا بتوان آن را به عنوان فیلر جهت تولید بسیاری از محصولات مصرفی در زندگی روزمره مورد استفاده قرار داد.

دستمال کاغذی یکی از ملزومات امروزی زندگی بشر است که به صورت گسترده در هر خانه ای یافت می شود. انواع گوناگون دستمال کاغذی بصورت دستمال توالت ، دستمال حوله ای ، دستمال سفره و … تولید می شود و با تناژ بالا در تمامی کشور های جهان مورد استفاده قرار می گیرد. اما برای تولید دستمال کاغذی از چه ماده استفاده می شود؟

برای تولید این محصول ، انواع مختلف مواد شیمیایی و معدنی بکار می رود تا ویژگی های گوناگونی همچون نرمی ، جذب آب ، رنگ ، براق بودن یا ماتی  را کنترل کنند. برای تولید دستمال کاغذی از خمیر کاغذ استفاده می شود که کربنات کلسیم در تهیه آن نقش اساسی دارد. با وجود اینکه کربنات کلسیم در صنایع مهمی نظیر ساختمان سازی و راه سازی ، صنایع پتروشیمی و استخراج نفت ، تولید داروها و مکمل های غذایی و … کاربرد دارد ، با این حال از آن به عنوان یک ماده پر کننده کاربردی به منظور تولید دستمال کاغذی هم استفاده می شود.

مصرف کربنات کلسیم در تولید دستمال کاغذی علاوه بر اینکه قیمت این محصول را کاهش می دهد ، همچنین ویژگی های مفید دیگری نیز همچون بافت و قابلیت بازیافت بهتری را نیز در دستمال کاغذی ایجاد کرده و مصرف مواد شیمیایی در پروسه تولید آن را کاهش می دهد.


    از چه نوع کربنات کلسیم در تولید دستمال کاغذی استفاده می شود؟

برای تولید دستمال کاغذی می توان از کربنات کلسیم معدنی که در سنگ هایی نظیر سنگ آهک ، گچ و مرمر وجود دارد استفاده نمود. برای این منظور سنگ کربنات کلسیم با کیفیت بالا و فاقد ناخالصی های زیان آور از معادن استخراج شده و به صورت پودری با اندازه ذرات بسیار ریز در اختیار کارخانجات تولید دستمال کاغذی قرار می گیرد.

spacer.png

سخن پایانی

تولید و فروش کربنات کلسیم درجه یک و با کیفیت دارای مراحل زیادی بوده و باید فرآیند تولید آن توسط شرکت‌ها به خوبی انجام شود. اهمیت بروزرسانی دستگاه‌های موردنیاز جهت تولید این ماده معدنی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. شرکت آذرین پودر الماس همدان افتخار دارد که توانسته است، بخش عمده ای از فروش این محصول را، چه در داخل کشور و چه کشورهای مجاور و همسایه بر عهده گیرد. مشاوره و راهنمائی در خرید محصول، تولید و فروش مواد معدنی (سیلیس ،کربنات کلسیم، دولومیت، فلدسپات) از عمده فعالیت های این شرکت می باشد. برای خرید کربنات کلسیم و سایر محصولات و مواد معدنی این شرکت با کارشناسان ما یا شماره واتس اپ 09188125088 تماس بگیرید و یا از طریق فرم خرید سفارش خرید خود را ثبت نمائید.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

  • admin عنوان را به نقش کربنات کلسیم در تولید دستمال کاغذی تغییر داد
 اشتراک گذاری

×
×
  • اضافه کردن...