رفتن به مطلب
انجمن صنایع معدنی ایران

زمین شناسی سیلیس


admin
 اشتراک گذاری

پست های پیشنهاد شده

spacer.png

سيليس را می توان در ابتدا به صورت محلول در آب در نظر گرفت. پس از اشباع شدن محلول ها از سيليس و رسوب آن در محيط، تبلور سيليس آغاز مي‌گردد. اين عمل در ابتدا به اشكال نهان بلور و ريز بلور صورت مي‌گيرد. پس از اين مرحله در صورت ايجاد شرايط مساعد، زايش و رشد بلورهای كوارتز انجام مي‌شود. همچنين سيليس موجود در محيط های آذرين و ماگمايي سبب ايجاد بلورهاي كوارتز می گردد. اين بلورها هم در فازهای اوليه و هم در مراحل پايانی ماگماتيسم ايجاد و يا ممكن است از محلولهای گرمابی ناشی شوند.

بلورهايی كه به روش های فوق ايجاد مي‌شوند به تنهايی و يا به همراه كانی هاي ديگر، سنگ های حاوی سيليس راتشكيل مي‌دهند. در صورتي كه سيليس درصد بالايی از اين سنگ ها را تشكيل بدهد. كانسار سيليس تشكيل می شود. كانسارهای سيليس تشكيل شده از تجمع ثانويه سيليس و دراثر فرآيند دگرگونی (تزريق ثانيه رگه ها و رگچه ها سيليس در سازندهای دگرگون شده) هوازدگي، جابجايی، و تجمع بوسيله باد و يا آب رودخانه ها دارای حجم قابل توجهی بوده و از اهميت زيادی برخوردارند. گاهی در طبيعت لايه هايی از سيليس آلي نيز بصورت رايدولاريت. فتانيت، اسپونگوليت و دياتوميت وجود دارد. اين لايه ها از انباشته شدن قطعات اسكلت سيليسی جانوران ريز دريايی ايجاد می شوند. از نظر كانی شناسی جنس اين مواد اكثرا كريستوباليت و اپال است. اين مواد در صنعت بعنوان پر كننده و يا صافی مورد استفاده قرار مي‌گيرند.

spacer.png

 

سخن پایانی

تولید و فروش سیلیس درجه یک و با کیفیت دارای مراحل زیادی بوده و باید فرآیند تولید آن توسط شرکت‌ها به خوبی انجام شود. اهمیت بروزرسانی دستگاه‌های موردنیاز جهت تولید این ماده معدنی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. شرکت آذرین پودر الماس همدان افتخار دارد که توانسته است، بخش عمده ای از فروش این محصول را، چه در داخل کشور و چه کشورهای مجاور و همسایه بر عهده گیرد. مشاوره و راهنمائی در خرید و قیمت سیلیس، تولید و فروش مواد معدنی (سیلیس ،کربنات کلسیم، دولومیت، فلدسپات) از عمده فعالیت های این شرکت می باشد. برای خرید سیلیس و سایر محصولات و مواد معدنی این شرکت با کارشناسان ما یا شماره واتس اپ 09188125088 تماس بگیرید و یا از طریق فرم خرید سفارش خرید خود را ثبت نمائید.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

×
×
  • اضافه کردن...