رفتن به مطلب
انجمن صنایع معدنی ایران

کاربرد سیلیس در خاک


admin
 اشتراک گذاری

پست های پیشنهاد شده

spacer.png

در خاک های شنی، خاک های غنی از مواد آلی و خاک های شدیداً آب شویی شده، قابلیت دسترسی سیلیس برای گیاهان معمولا پایین است. درسایر خاک ها اکثرا، سیلیس دومین عنصر فراوان است. سیلیس به راحتی با اکسیدهای آهن، آلومینیوم، منگنز، و کانی های خاک که سیلیس را برای جذب توسط گیاه غیر ممکن می کند، تثبیت می شود. عصاره محلول خاک می تواند شامل 0.1 تا 0.6 میلی مول قابل استخراج باشد. سیلیس می تواند به فرم اسید مونوسیلیسیک در محلول خاک و به صورت اسید پلی سیلیک در خاک و در کانی های سیلیکاتی یافت شود.

spacer.png

در محلول های آبی قلیایی شدن pH باعث افزایش تبدیل فرم پلی سیلیسیک خاک به مونوسیلیسیک اسید قابل انحلال می شود. درpH حدود 9 قابلیت دسترسی در آب، بیشترین حالت است ولی بلعکس مقدار سیلیس در محلول خاک خاک در pH پایین خاک به دلیل افزایش هوا زدگی کانی های سیلیکاته زیاد می شود. فسفر و سیلیس در نشستن بر روی سایت های رس خاک با هم رقابت دارند. اضافه کردن سیلیکات به خاک می تواند غلظت فسفر را در محلول خاک را افزایش دهد. مقدار سیلیس عصاره خاک ، به نوع گیاه بستگی دارد.

سخن پایانی

تولید و فروش سیلیس درجه یک و با کیفیت دارای مراحل زیادی بوده و باید فرآیند تولید آن توسط شرکت‌ها به خوبی انجام شود. اهمیت بروزرسانی دستگاه‌های موردنیاز جهت تولید این ماده معدنی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. شرکت آذرین پودر الماس همدان افتخار دارد که توانسته است، بخش عمده ای از فروش این محصول را، چه در داخل کشور و چه کشورهای مجاور و همسایه بر عهده گیرد. مشاوره و راهنمائی در خرید و قیمت سیلیس، تولید و فروش مواد معدنی (سیلیس ،کربنات کلسیم، دولومیت، فلدسپات) از عمده فعالیت های این شرکت می باشد. برای خرید سیلیس و سایر محصولات و مواد معدنی این شرکت با کارشناسان ما یا شماره واتس اپ 09188125088 تماس بگیرید و یا از طریق فرم خرید سفارش خرید خود را ثبت نمائید.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

×
×
  • اضافه کردن...