رفتن به مطلب
انجمن صنایع معدنی ایران

خطرات آلودگی زیست محیطی سیلیس


admin
 اشتراک گذاری

پست های پیشنهاد شده

spacer.png

 

معادنی که در محيط های خشک در نزديکی شهر و روستا قرار دارند ، توليد گرد و غبار زيادی مي کنند که ايجاد آلودگی مي کند که هر چه سيليس سست باشد ، گرد و غبار ايجاد شده بيشتر می شود .در اين صورت بايد طراحی معدن به شکلی باشد که حداقل جابجايی خاک را موجب شود .

آژانس بين المللي سلامت جهاني سيليس متبلور را به عنوان مادة سرطانزا معرفي كرده است. براي مثال مواد شيميايي و معدني كه 0.1% يا بيشتر سيليس متبلور داشته باشند، براساس استاندارد موسسه سلامت و بهداشت جمعيت براي مقابله با خطرات ناشي از ارتباط با محيط آلوده (Occupational Safety & Health Administration s`Hazard Communication Standard) در آمريكا تحت نظارت قانون قرار گرفته اند، به طوريكه به صورت قانون كار، آموزش كارگران و برچسب زدن بر چنين محصولاتي مطابق روشهاي اعلام شده براي مواد سرطانزا (Material Safety Data Sheet, MSDS) ميبايست انجام گيرد.

گرچه قرار گرفتن در معرض غبار كوارتز كه عبارت است از محصولات سيليسی، جراحاتی در ريه ها به وجود مي آورد، با اين حال، به مرگ منجر نمي شود. عادي ترين علت مرگ در كسانی كه با غبار سيليسی در تماسند، بيماری سل است. به طور كلی، اگر مقدار زيادی غبار وارد ريه ها بشود، سبب مرگ می گردد. با اين حال، با پيشگيری ها و نيز تهويه مناسب و استفاده از فيلترها، تا حد زيادي مي توان از بروز امراض يا مرگ در اثر غبار كانی ها جلوگيری كرد.

spacer.png

سخن پایانی

تولید و فروش سیلیس درجه یک و با کیفیت دارای مراحل زیادی بوده و باید فرآیند تولید آن توسط شرکت‌ها به خوبی انجام شود. اهمیت بروزرسانی دستگاه‌های موردنیاز جهت تولید این ماده معدنی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. شرکت آذرین پودر الماس همدان افتخار دارد که توانسته است، بخش عمده ای از فروش این محصول را، چه در داخل کشور و چه کشورهای مجاور و همسایه بر عهده گیرد. مشاوره و راهنمائی در خرید و قیمت سیلیس، تولید و فروش مواد معدنی (سیلیس ،کربنات کلسیم، دولومیت، فلدسپات) از عمده فعالیت های این شرکت می باشد. برای خرید سیلیس و سایر محصولات و مواد معدنی این شرکت با کارشناسان ما یا شماره واتس اپ 09188125088 تماس بگیرید و یا از طریق فرم خرید سفارش خرید خود را ثبت نمائید.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

×
×
  • اضافه کردن...