رفتن به مطلب
انجمن صنایع معدنی ایران

سیلیس شالیکاری


admin
 اشتراک گذاری

پست های پیشنهاد شده

spacer.png

عملکرد سیلیس در زمین ها شالیزار بدین صورت است که این ماده معدنی بدلیل ایجاد مقاومت فیزیکی بالا در ساقه گیاه مستوجب رشد عمودی ساقه می شود و این نوع رشد سبب می شود تا ساقه ها روی هم نخوابند و باعث رسیدن نور به برگ ها، قسمت زیرین گیاه و همچنین زمین شالی می شود. رسیدن نور به گیاه و زمین، عمل فتوسنتز را بیشتر کرده و محصول بیشتری استحصال خواهد شد. مهمترين هدف در كشت برنج اين است كه افزايش تعداد بوته در مترمربع، كه منجر به افزايش تعداد خوشه در واحد سطح مي‌شود كه مهمترين عامل افزايش توليد در برنج است ولي به علت مشكلات ورس حاصل از مصرف نيتروژن و توسعه بيماري‌های قارچی ناشي از آن امكان‌پذير نيست. هدف مصرف مناسب متعادل سيليس براي افزايش تعداد بوته و در نهايت خوشه در واحد سطح به نحوی كه مشكلاتی چون ورس،آفات و بيماری ها را به حداقل رسانده و با حداكثر بهره‌برداری از نهادهای مذكور، هزينه‌ مصرفی را به مناسب‌ترين سطح آستانه اقتصادی برسد.

این محصول را می توان هنگام کاشت نشاء به همراه دیگر کود ها به خاک اضافه نمود. بر اساس تحقیقات و آزمایش های انجام شده و همچنین مشاوره مشاوران کشاورزی و شالیکاران محترم، میزان مورد نیاز برای هر هکتار زمین شالیزار تقریباً مقدار 100 کیلوگرم خواهد بود.

spacer.png

سخن پایانی

تولید و فروش سیلیس درجه یک و با کیفیت دارای مراحل زیادی بوده و باید فرآیند تولید آن توسط شرکت‌ها به خوبی انجام شود. اهمیت بروزرسانی دستگاه‌های موردنیاز جهت تولید این ماده معدنی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. شرکت آذرین پودر الماس همدان افتخار دارد که توانسته است، بخش عمده ای از فروش این محصول را، چه در داخل کشور و چه کشورهای مجاور و همسایه بر عهده گیرد. مشاوره و راهنمائی در خرید و قیمت سیلیس، تولید و فروش مواد معدنی (سیلیس ،کربنات کلسیم، دولومیت، فلدسپات) از عمده فعالیت های این شرکت می باشد. برای خرید سیلیس و سایر محصولات و مواد معدنی این شرکت با کارشناسان ما یا شماره واتس اپ 09188125088 تماس بگیرید و یا از طریق فرم خرید سفارش خرید خود را ثبت نمائید.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

×
×
  • اضافه کردن...