رفتن به مطلب
انجمن صنایع معدنی ایران

استفاده از میکروسیلیس برای بالا بردن مقاومت بتن


admin
 اشتراک گذاری

پست های پیشنهاد شده

spacer.png

با توجه تقاضای مداوم و مستمر بتن، که ماده ی قابل انعطاف و چند منظوره است، مهندسین همواره در پی آن هستند تا با کنار گذاشتن محدودیت های بتن، عملکرد آن را با کمک مواد افزودنی شیمیایی نوآورانه و مواد مکمل سیمان مانند خاکستر بادی، سیلیکافیوم (میکرو سیلیس یا دوده سیلیس)، گرانول سربار کوره و سربار فولاد، پودر سیلیکا وغیره ... بهبود بخشند. کاربرد مقدار زیاد سیمان موجب افزایش انتشار گاز گلخانه ای CO۲ می شود. یکی از روش های کاهش محتوای سیمان در مخلوط های بتنی، کاربرد سیلیکافیوم یا میکرو سیلیس است که یک چند شکلی (غیر بلوری) از دی اکسید سیلیکون، سیلیکا می باشد.

spacer.png

این پودر بسیار ریز به عنوان یک فرآورده جانبی تولید سیلیکون و آلیاژ فرو سیلیکون با میانگین قطر ذرات μ؛ ۰.۵-۰.۱ جمع آوری می شود. تحقیقات گذشته نشان داده است که میکرو سیلیس یک ماده ی پوزولانی بسیار عالی در تولید بتن با عملکرد بالا (HPC) می باشد. در این مطالعه، ویژگی های مقاومتی مانند مقاومت فشاری، مقاومت کششی، مقاومت خمشی دو نوع سیمان(سیمان های نوع الف و ب) با استفاده از میکرو سیلیس (۱۵%, ۱۰%, ۷.۵%, ۵%) و پودر سیلیس (۱.۵%, ۱%, ۲.۵%, ۲%) به صورت جایگزین بخشی از سیمان مورد بررسی قرار گرفت. نتایج آزمایشات و تحلیل ها نشان داد که می توان با استفاده از میکرو سیلیس و پودر سیلیس، کامپوزیت های بتن با خواص و ویژگی های برتر تولید نمود.

سخن پایانی

تولید و فروش سیلیس درجه یک و با کیفیت دارای مراحل زیادی بوده و باید فرآیند تولید آن توسط شرکت‌ها به خوبی انجام شود. اهمیت بروزرسانی دستگاه‌های موردنیاز جهت تولید این ماده معدنی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. شرکت آذرین پودر الماس همدان افتخار دارد که توانسته است، بخش عمده ای از فروش این محصول را، چه در داخل کشور و چه کشورهای مجاور و همسایه بر عهده گیرد. مشاوره و راهنمائی در خرید و قیمت سیلیس، تولید و فروش مواد معدنی (سیلیس ،کربنات کلسیم، دولومیت، فلدسپات) از عمده فعالیت های این شرکت می باشد. برای خرید سیلیس و سایر محصولات و مواد معدنی این شرکت با کارشناسان ما یا شماره واتس اپ 09188125088 تماس بگیرید و یا از طریق فرم خرید سفارش خرید خود را ثبت نمائید.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

×
×
  • اضافه کردن...