رفتن به مطلب
انجمن صنایع معدنی ایران

اثر دوده سیلیس (Silica Fume) بر تراوایی و مقاومت بتن


admin
 اشتراک گذاری

پست های پیشنهاد شده

spacer.png

نفوذ پذیری بتن یکی از خواص مهم بتن در رابطه با دوام آن است. این خاصیت، شرایطی را فراهم می کند که آب یا سیالات دیگر بتوانند در بتن جریان پیدا کرده و مواد مضر و آسیب رسان را با خود به درون بتن حمل نمایند. دوده سیلیس یک ماده افزودنی است که این خاصیت بتن را کنترل می کند. دوده سیلیسSF نسبت به دیگر مواد مکمل مثل خاکستر بادی، واکنش پذیر تر می باشدSF اضافه شده، مقاومت و دوام شیمیایی بالایی به بتن می دهد. در این تحقیق، به بررسی مقادیر مختلف دوده سیلیس و اثر آن بر تراوایی و مقاومت بتن در ساخت سازه های بتنی ساخته شده با آن پرداخته شده است.

spacer.png

روش تحقیق: در این مقاله ابتدا به شناخت دوده سیلیس به عنوان یکی از افزودنی های مجاز بتن و سپس به بررسی اثر این ماده بر تراوایی و ویژگی های بتن سخت شده و مقایسه ویژگی تراوایی و مقاومت این نوع بتن با انواع دیگر آن پرداخته شد و طرح اختلاط های مختلف با هم مقایسه شده است، تا بهینه ترین حالت انتخاب شود. نتیجه گیری: در این تحقیق با توجه به مطالعات انجام شده جهت تعیین میزان دوده سیلیس به کاربرده شده در نمونه های بتنی، بهترین مقدار جایگزین آن در نمونه ها تحت شرایط مختلف، با نسبت های آب به سیمان متفاوت و همچنین با در نظر گرفتن مقاومت بتن ساخته شده، ارایه گردیده است.

سخن پایانی

تولید و فروش سیلیس درجه یک و با کیفیت دارای مراحل زیادی بوده و باید فرآیند تولید آن توسط شرکت‌ها به خوبی انجام شود. اهمیت بروزرسانی دستگاه‌های موردنیاز جهت تولید این ماده معدنی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. شرکت آذرین پودر الماس همدان افتخار دارد که توانسته است، بخش عمده ای از فروش این محصول را، چه در داخل کشور و چه کشورهای مجاور و همسایه بر عهده گیرد. مشاوره و راهنمائی در خرید و قیمت سیلیس، تولید و فروش مواد معدنی (سیلیس ،کربنات کلسیم، دولومیت، فلدسپات) از عمده فعالیت های این شرکت می باشد. برای خرید سیلیس و سایر محصولات و مواد معدنی این شرکت با کارشناسان ما یا شماره واتس اپ 09188125088 تماس بگیرید و یا از طریق فرم خرید سفارش خرید خود را ثبت نمائید.

 

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

×
×
  • اضافه کردن...