رفتن به مطلب
انجمن صنایع معدنی ایران

در مجمع عمومی سالانه: صدر تامین به ازای هر سهم 1300 ریال سود توزیع کرد


 اشتراک گذاری

پست های پیشنهاد شده

دنیای اقتصاد : مجمع عمومی سالانه شرکت سرمایه گذاری صدر تامین با حضور اکثر سهامداران آن 30 مرداد 1401 برگزار شد. در این مجمع به ازای هر سهم 1300ریال سود تقسیم شد. به گزارش «دنیای اقتصاد»، در ابتدای این مجمع، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صدر تامین درباره عملکرد و برنامه های این شرکت عنوان کرد: یکی از برنامه های صدر تامین، شناسایی طرح های معدنی در استان های مستعد است که عموما این معادن در نواحی کمتر توسعه یافته کشور هستند. این هدف با تشکیل معاونت معدنی و افزایش توان فنی و عملیاتی این واحد، پیگیری می شود.

اقدامات کلیدی صدر تامین

امیرحسین نادری در ادامه با اشاره به اقدامات کلیدی هلدینگ در حوزه برنامه ریزی و راهبری استراتژیک عنوان کرد: 15 کمیته راهبردی در حوزه های مختلف در صدر تامین در حال فعالیت هستند. وی همچنین بیان کرد: تامین مناسب و راهبردی و به موقع از بازار سرمایه و بازارهای مالی نیز همواره مدنظر ما بوده است. امسال نیز خبرهای خوبی در زمینه تامین مالی خواهیم داشت. همواره اعتقاد داریم در تمام شرکت های زیرمجموعه یک بودجه عملیاتی مبتنی بر استراتژی شرکت ها داشته باشیم. مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صدر تامین با اشاره به برنامه های صادراتی عنوان کرد: فعال سازی کمیته صادرات یکی از اهداف صدر تامین است. برنامه ریزی ما در سال جاری بر این است تا بتوانیم به صورت صد درصد صادرات خود را افزایش دهیم.

نادری افزود: در حوزه های مدیریت پروژه های سرمایه گذاری، مترصد هستیم که با توجه به ظرفیت های معدنی در کشور در این حوزه سرمایه گذاری های لازم را انجام دهیم، چراکه ایران یکی از دارندگان مواد معدنی استراتژیک در دنیا به شمار می رود. در همین راستا روی دو پروژه طلا سرمایه گذاری کرده ایم. وی افزود: ما اقدامات شرکت ها را رصد می کنیم. برای اینکه شرکت های هلدینگ بتوانند در مزایده های کشور شرکت کنند، صلاحیت فنی بالایی برای آنها در نظر می گیریم که در برنده شدن آنها در مزایده ها نقش داشته باشد.

سرمایه گذاری در حوزه معدن و صنایع معدنی

وی با اشاره به اقدامات کلیدی هلدینگ در معدن و صنایع معدنی خاطرنشان کرد: بهره برداری بهینه از معادن موجود یکی از اهداف هلدینگ به شمار می رود. به دنبال این موضوع هستیم که از تمام ظرفیت های معدنی کشور استفاده کنیم. در حوزه حفاری نیز شرکت حفاری را راه اندازی کرده ایم و روی اکتشافات عمیق و نیمه عمیق سرمایه گذاری خوبی انجام داده ایم و قصد داریم این حوزه را در سال جاری تقویت کنیم. سرمایه گذاری معدنی در کشورهای همسایه به ویژه در افغانستان جزو اهداف اصلی ما به شمار می رود. شناسایی ارزشمند برای بازیافت های مواد معدنی جزو برنامه های ماست، چراکه بسیاری از کشورهای پیشرفته مانند آلمان که مواد معدنی قابل توجه ندارند، از پسماندها برای برگرداندن فلزات اساسی استفاده می کنند. در حوزه بهره برداری بهینه از شرکت ها نیز اقدامات مختلفی در حال انجام است که این اقدامات روی سایت بارگذاری شده است. در حوزه معدنی که یک کار پرخطر به شمار می رود، اقدامات ایمنی را به خوبی انجام داده ایم و هیچ شرکتی در این راستا دچار مشکلی نشده است.

spacer.png

اجرای پروژه هایی در سراسر کشور

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صدر تامین ادامه داد: در زمینه اقدامات نوآورانه با توجه به نیروهای جوانی که در زیرمجموعه ها هستند، به گونه ای پیش رفته ایم که اکوسیستم خوبی برای حوزه دانش بنیان داشته باشیم. نادری با اشاره به وضعیت نیروی انسانی در هلدینگ عنوان کرد: سن کل کارکنان ما در سال 1400 به صورت میانگین 36 سال است. وی با اشاره به پراکندگی جغرافیایی طرح های صدر تامین در کشور خاطرنشان کرد: صدر تامین در حال حاضر در سراسر کشور پروژه های در دست اقدام دارد و در نقاط مختلف کشور از برنامه های صدر تامین در حال بهره مندی هستند. پروژه های صدر تامین به دو دسته تقسیم می شوند، پروژه هایی که توسعه و پروژه هایی که بهبود می دهیم. در حال حاضر 12 پروژه توسعه ای در کشور به ارزش 3 هزار و 920 میلیارد تومان و همچنین 875 میلیارد تومان پروژه بهبودی در دست اقدام داریم، طرح های نوآورانه شتاب دهنده ما نیز 256 میلیارد تومان است که در مجموع 5 هزار میلیارد تومان پروژه در دست اقدام داریم. پروژه های توسعه ای اشتغال زایی بالایی را ایجاد کرده اند.

افزایش سرمایه شرکت های زیرمجموعه

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صدر تامین در ادامه تاکید کرد: در حوزه بازارگردانی، افزایش سرمایه شرکت های زیرمجموعه به میزان 1200 میلیارد تومان در 11 شرکت صورت گرفته است. در این حوزه سه تکلیف برعهده داشته ایم که آنها را انجام داده ایم. نادری ادامه داد: در زمینه مقایسه سود فروش شرکت های گروه نیز وضعیت خوبی داشته ایم که به صورت تجمیعی حدود 96 درصد و در زمینه سود خالص 74 درصد رشد داشته ایم.

برنامه های آینده صدر تامین

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صدر تامین در ادامه با اشاره به اقدامات و برنامه های پیش رو تصریح کرد: یک پرتفوی عالی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی داریم و درصدد هستیم تا آن جایی که می توانیم همکاری مشترک با آنها داشته باشیم که نمود آن را در فولاد اکسین مشاهده کردیم. ما 60 درصد سهام فولاد اکسین را داریم که این شرکت به عنوان یک تولیدکننده محصولات استراتژیک با ارزش افزوده بالا در کشور است. نادری ادامه داد: همچنین درصدد هستیم 5 تن طلا را از معادن در سیستان و بلوچستان تولید کنیم، این در حالی است که در کل کشور 12 تن طلا تولید می شود که مجموعه صدر تامین نزدیک به نیمی از این میزان را قصد دارد، تولید کند. علاوه بر این، برنامه ریزی برای 2 میلیون تن کنسانتره در مجموعه طبس را داریم. با توجه به ارزش افزوده بسیار بالای زغال سنگ و کک در طبس به دنبال سرمایه گذاری بزرگی هستیم که در سه سال آینده به 2 میلیون تن کنسانتره در آن حوزه دست پیدا می کنیم.

از سوی دیگر توسعه سرمایه گذاری در زمینه شورابه ها را در دست اقدام داریم. محوریت شورابه ها را به شرکت املاح ایران و کانی های گران قیمت را به مجموعه خاک چینی و حوزه کربن را نیز به شرکت ذوب آهن سپرده ایم.  نادری در ادامه افزود: نخستین پارک نمک و کلر را از طریق شرکت املاح ایران می توانیم راه اندازی کنیم که ارزش افزوده بسیار بالایی دارد. همچنین زنجیره کربن را براساس زغال سنگ و پالایش قطران می خواهیم انجام دهیم. یکی از نیازهای اساسی کشور الکترود گرافیتی است که اساس آن ککی است که از طریق قطران زغال سنگ به دست می آید و با توجه به ظرفیت شرکت ذوب آهن اصفهان و دانشگاه های اصفهان، قصد داریم نخستین پارک کربن کشور را راه اندازی کنیم. تکمیل و توسعه زنجیره سیلیس و سیلیکومتال با محوریت انرژی خورشیدی جزو برنامه های ماست. همچنین شرکت مس باهنر حدود 20 درصد سهم بازار در شکل دهی و تولید آلیاژی مس را برعهده دارد؛ البته این سهم می تواند بیشتر از این رقم باشد و با توجه به نیاز صنایع جدید به مس در صنایع خودرو و خانگی، مس باهنر می تواند بیش از این فعال شود.

 
 
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

×
×
  • اضافه کردن...