رفتن به مطلب
انجمن صنایع معدنی ایران

پست های پیشنهاد شده

کاربرد های پودر میکرونیزه هیدروکسید آلومینیوم: هیدروکسید آلومینیوم با نام علمی AI(OH)3 از مواد معدنی است که در طبیعت یافت می شود و کاربرد های متنوعی دارد. در این مقاله با پودر میکرونیزه هیدروکسید آلومینیوم آشنا می شویم، کاربرد های آنرا بررسی می کنیم و اطلاعاتی در این مورد به دست می آوریم. همچنین برای خرید پودر میکرونیزه می توانید به سایت آذرین پودر الماس همدان مراجعه کنید.

پودر میکرونیزه هیدروکسید آلومینیوم چیست؟

هیدروکسید آلومینیوم به شکل گیبسایت که از مواد آمفوتریک در طبیعت است یافت می شود. تولید هیدروکسید آلومینیوم در فرایندی به نام بایر (Bayer process) انجام می شود؛ در طی این فرایند دوریز خشک و بوکسیت جدا شده و هیدروکسید باقی می ماند. با انجام فرایند های دیگر و روش های تخصصی گوناگون این ماده به اکسید آلومینیوم (آلومینا) تبدیل می شود و در صنایع متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد های پودر میکرونیزه هیدروکسید آلومینیوم:

پودر میکرونیزه هیدروکسید آلومینیوم در مصارف مختلفی همچون: صنایع، بهداشت، تصفیه آب، داروسازی و … قابل استفاده است و کاربرد دارد؛ از قابلیت های هیدروکسید آلومینیوم، توانایی جذب عناصر می باشد و به همین دلیل از آن به عنوان فیلتر و کرماتوگرامی استفاده می شود. در ادامه برخی از کاربرد های پودر میکرونیزه هیدروکسید آلومینیوم را برای شما آورده ایم تا با آن آشنا شوید:

·       صنایع رنگ

این ماده در صنعت رنگ به عنوان تثبیت کننده کاربرد دارد. نتیجه تولید رنگ به ترکیبات و نوع تثبیت کننده به کار برده شده بستگی دارد.

·       تصفیه آب

سولفات آلومینیوم با هیدروکسید در یک مخزن آب مخلوط شده و در نتیجه رسوباتی تولید می شود؛ با ته نشین شدن این رسوبات آلودگی های آب نیز جدا می شوند. رسوبات نام برده نیز توسط فیلتر های مخصوص جدا خواهند شد.

·       دارو سازی

از انواع کاربرد های پودر میکرونیزه هیدروکسید آلومینیوم، استفاده از آن در داروسازی است. این ماده یک ضد اسیت می باشد که این ویژگی سبب خنثی شدن اسید اضافی موجود در معده می شود. برخی دارو ها مانند: جلوسیل، مالوکس، امفوجل، دی جل و … از مواردی هستند که در آنها هیدروکسید آلومینیوم به کار رفته است.

 

·       تولید محصولات بهداشتی

پودر میکرونیزه هیدروکسید آلومینیوم در محصولات بهداشتی مثل اسپری های ضد تعرق مورد استفاده قرار می گیرد؛ این ماده بخاطر ذرات تشکیل دهنده و خواصی که داراست، باعث بستن غدد تعرق بدن انسان و پیشگیری از عرق کردن و بوی بد می شود.

·       تولید خمیر دندان

خمیر دندان شامل موادی به عنوان ساینده می باشد که برای پاک کردن آلودگی ها و جرم از روی دندان به کار می رود. این ساینده ها از ذراتی مثل هیدروکسید آلومینیوم تشکیل شده است که سبب از بین بردن لکه ها از سطح دندان می شود.

همچنین از دیگر کاربرد های پودر میکرونیزه هیدروکسید آلومینیوم، استفاده در صنایع تولید رنگ و رزین، کامپوزیت، سنگهای کورین و غیره می باشد. این پودر در مش بندی های مختلف قابل مصرف است.

پودر میکرونیزه هیدروکسید آلومینیوم و کاربرد های گوناگون آن

شرکت آذرین پودر الماس همدان افتخار دارد که توانسته است، بخش عمده ای از فروش این محصول را، چه در داخل کشور و چه کشورهای مجاور و همسایه بر عهده گیرد. مشاوره و راهنمائی در خرید محصول، تولید و فروش مواد معدنی (سیلیس ،کربنات کلسیم، دولومیت، فلدسپات) از عمده فعالیت های این شرکت می باشد. برای خرید سیلیس و سایر محصولات و مواد معدنی این شرکت با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا از طریق فرم خرید سفارش خرید خود را ثبت نمائید َتولید و فروش سیلیس درجه یک و با کیفیت دارای مراحل زیادی بوده و باید فرآیند تولید آن توسط شرکت‌ها به خوبی انجام شود. اهمیت بروزرسانی دستگاه‌های موردنیاز جهت تولید این ماده معدنی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.

spacer.png

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

×
×
  • اضافه کردن...