رفتن به مطلب
انجمن صنایع معدنی ایران

کاربرد سیلیکا پرکننده چیست؟ خواص و قیمت خرید و فروش آن


admin
 اشتراک گذاری

پست های پیشنهاد شده

استفاده از ترکیبات مختلف در صنعت موجب بهبود فرآیند های صنعتی و همین طور بهبود کیفیت محصولات تولیدی می گردد. سیلیکا پرکننده از ترکیبات مهم صنعتی بوده که از خواص آن استفاده های زیادی صورت می پذیرد. کاربرد سیلیکا پرکننده در صنایعی همچون صنایع ساختمان، کاغذ، رنگ، لاستیک و… کاربرد دارد. از خواص سیلیکا پرکننده می توان به افزایش استحکام و تقویت در محصولات اشاره نمود. انواع سیلیکا پرکننده توسط شرکت های تجاری مختلفی تولید و در بازار عرضه می شوند. قیمت این انواع به شرکت تولید کننده و خلوص محصول وابسته است. خرید و فروش سیلیکا پرکننده در بازار بسیار صورت می پذیرد. زیرا سیلیکا یک ترکیب شیمیایی صنعتی بشمار می آید. برای خرید سیلیکا پرکننده می توان به سایت شرکت های عرضه کننده مواد شیمیایی صنعتی مراجعه کرده و بدون واسطه اقدام به خرید نمود.

سیلیکا چیست

سیلیس یا سیلیکا نام دیگری برای اکسیدهای سیلیسیم هستند. این ماده به صورت کریستالی و به عنوان شن کوارتز به طور طبیعی یافته می شود. سیلیس در انواع مختلف ژل، رسوب یافته، تغلیظ کننده، ساینده، کلوئیدی و… تولید و عرضه می گردد. از معمول ترین پلی مورف های سیلیکا می توان به زمرد سبز، کوارتز، خاک رس و شیشه اشاره نمود.

سیلیس با فرمول SiO2 شناخته شده و هنگامی تولید می شود که ۲ عنصر سیلیکون و اکسیژن با هم ترکیب گردند. سیلیس از عناصر جزئی بدن نیز محسوب می شود. برای آشنایی بیشتر با سیلیکا خمیری و کاربرد آن در صنعت همراه ما باشید.
انواع سیلیکا پرکننده
کاربرد سیلیکا پرکننده چیست؟ خواص و قیمت خرید و فروش آن
کاربرد سیلیکا پرکننده چیست؟ خواص و قیمت خرید و فروش آن
سیلیس ممتاز

سیلیس ممتاز بهترین سیلیکا پرکننده موجود در بازار بشمار می آید. این ماده در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. صنایع شیمایی، صنایع شیشه سازی، تولید سنگ های مصنوعی، صنایع لعاب دهی، تولید پشم شیشه و… ازجمله موارد استفاده از سیلیس ممتاز بشمار می آیند.
سیلیکا درجه یک

این نوع یک درجه از ممتاز کیفیت پایین تری دارد. این نوع نیز در بسیاری از صنایع کاربرد دارد. از انواع درجه ۱ در تولید ماسه ریخته گری، سندبلاست، فیلتراسیون آب و فاضلاب، فیلتراسیون شنی و… استفاده های گسترده ای صورت می گیرد.
سیلیس درجه ۲

این نوع از سیلیس ممتاز دو درجه پایین تر است. در صنایعی مانند تولید آجر، ماسه های آهکی، آجر های سبک، تولید سیمان، بتن سبک و… از کاربرد سیلیکا پرکننده درجه ۲ استفاده می شود. درواقع سیلیکا پرکننده درجه ۲ بیشتر در عمران و شهر سازی مورد استفاده قرار می گیرد.
سیلیکای آمورف

سیلیکای آمورف در دمای بالا خیلی زود شکسته شده و بر خلاف تمامی سیلیس های دیگر، ترد و نرم است. این نوع سیلیکا در افزودنی بتن، تولید فیبر نوری، ساخت انواع سیلیکون، سیلیکات و… کارایی دارد.

spacer.png

نوع آمورف از بهترین اجزا فیلراسیون شنی بوده و که گاهی با نام سیلیس فیلتراسیون شنی هم شناخته می شود. سیلیس داری فرمول شیمیایی SiO2 بوده و از معادن سیلیس استخراج می گردد. این ماده از کانی هایی است که در موارد متعدد مانند صنعت آب مورد استفاده قرار می گیرد.
خواص سیلیکا پرکننده

از خواص سیلیکا پرکننده این است که در صورت اختلاط با مواد دیگر می تواند موجب بهبود کارایی آن ها گردد. درواقع افزودن این ماده به برخی از ترکیبات موجب افزایش استحکام و قدرت آن ها می گردد. در ادامه به برخی از خواص این ماده اشاره می شود.

    استفاده برای کاهش و یا افزاش دادن وزن مخصوص در محصول مورد نظر
    افزایش دادن مقاومت حرارتی در محصول نهایی
    بهبود کیفیت محصول
    ایجاد تغییر در غلظت محصول
    کاهش هزینه ها با کاهش مقدار مصرف برخی از ترکیبات

کاربرد سیلیکا پرکننده

    کاربرد در صنعت ساختمان
    تولید لاستیک
    رنگ سازی
    پلاستیک سازی
    شیشه سازی
    و…

کاربرد سیلیکا پرکننده در شیشه سازی

این ماده یکی از عناصر مهم در تولید شیشه است. خواص سلیکا پرکننده به گونه ای است که با موادی نظیر نفلین (Nepheline)، سینیت، سودا، فلدسپار و… ترکیب گشته و قابل استفاده است. شیشه امروزه در بسیاری از بناهای مهم حضور دارد. استفاده از سیلیکا پرکننده در صنعت شیشه موجب می شود تا مقاومت شیشه با ماسه رقابت و برابری کند. بنابراین صنعت تولید شیشه یکی از مهم ترین صنایع مصرف کننده سیلیکا پرکننده است.
کاربرد سیلیکا پرکننده در رنگ سازی

سیلیکا پرکننده در تولید رنگ استفاده های فراوانی دارد. از این ماده برای افزایش دادن دوام، بهبود مقاومت هوازدگی و همین طور انبساط دهنده رنگ دانه استفاده می شود. منبسط کننده های رنگ دانه ها برای مصرف کننده از اهمیت بالایی برخوردارند. درواقع چون سیلیس پودر شده با کیفیت مطلوب می تواند احتیاج به رنگ دانه های با قیمت بالا را کاهش دهد.

بنابراین رنگ هایی با فرمولاسیونی با اندازه میکرومتری برای بهبود ظاهر و دوام رنگ معماری و صنعتی و پوشش ها انتخاب می گردد. فواید مصرف سیلیکا پرکننده می توان خواصی مانند روشنی و بازتابندگی، یکنواخت و جذب روغن در رنگ را فراهم نماید. در رنگ هایی که از خواص سیلیکا پرکننده در آن ها استفاده می شود، موارد زیر بهبود خواهد یافت.

    نگه داری سایه رنگ
    افزایش دوام
    مقاومت در برابر آلودگی
    مقاومت در مقابل کپک
    جلوگیری از ترک برداشتن
    جلوگیری از هوازدگی
    جذب روغن پایین
    افزایش بارگذاری رنگ دانه
    بهبود رنگ نهایی

کاربرد در صنعت ساختمان سرامیک سازی

سنگ کوارتز دارای زیبایی و خواص منحصر بفردی است. بنابراین از آن در تولید انواع سرامیک و سرویس های بهداشتی استفاده می شود. در دکوراسیون های داخلی و خارجی منازل از کاربرد های مختلف سیلیکای پرکننده بهره برده می شود. سیلیس در لعاب و بدنه انواع محصولات سرامیکی مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه به برخی از موارد مصرف اشاره شده است.

     ظروف غذاخوری
     وسایل بهداشتی
    کاشی کف
    کاشی دیوار
    و…

نقش سیلیس در بدنه سرامیک بسیار مهم است و اجزای رسی و گدازآور بر روی آن چسبانده خواهند شد. استفاده از سیلیکا پرکننده جهت اصلاح انبساط گرمایی، تنظیم نمودن خشک شدن، انقباض و افزایش یکپارچگی ساختاری صورت می پذیرد. با کاربرد سیلیکا در این صنعت می توان بر مقاومت و کارایی محصولات افزود.
کاربرد سیلیکا پرکننده چیست؟ خواص و قیمت خرید و فروش آن
کاربرد سیلیکا پرکننده چیست؟ خواص و قیمت خرید و فروش آن
کاربرد سیلیکا پرکننده در ریخته گری

سیلیکا مقاومتی تا دمای ۱۴۷۰ درجه سانتی گراد دارد. این خاصیت سیلیکا موجب شده است تا از آن در قالب های ریخته گری فلزات استفاده شود. این قالب ها شامل آهن سیاه، آلومینیوم، انواع آلیاژهای مس می باشند. کاربرد این قالب ها به عنوان قالب نسوز در کوره های آهن، فولاد، سیمان و شیشه به کار می رود.
استفاده از سیلیکا پرکننده در تولید پلاستیک

در تولید انواع پلاستیک از خواص سیلیکا پرکننده استفاده می شود. سیلیس در این موارد خواص دی الکتریک را در محصول فراهم کرده و منجر به تقویت مقاومت محصول نهایی می گردد.
خطرات کار با سیلیکا

این ماده حاوی گرد غبار و ذرات بسیار ریز است. بنابراین می تواند در هنگام کار به مجاری تنفسی وارد شود و خطرات زیادی را برای کارگران به همراه داشته باشد. بنابراین در استفاده از سیلیکا در فرآیند هایی مانند ساخت و ساز، معدن کاری، صنایع فولاد، سندبلاست و… باید به تمام نکات ایمنی توجه نمود.

افرادی که بیش از حد در معرض سیلیس قرار می گیرند، اغلب دچار مسمومیت های ریوی و یا مشکلات تنفسی شدید خواهند شد.

توصیه می شود هنگام کار با این ترکیب از ماسک های تنفسی مخصوص و سایر تجهیزات ایمنی استفاده شود.
قیمت سیلیکا پرکننده

همان طور که پیش تر توضیح داده شد، این ماده در گرید های مختلفی از ممتاز تا درجه ۲ و ۳ تولید و عرضه می گردد. صنایع با توجه به نیاز خود از انواع مختلف این ترکیبات استفاده می کنند. قیمت سیلیکا پرکننده تحت تاثیر گرید تولید شده و شرکت تولید کننده محصول قرار دارد. توجه شود که محصولات خارجی یا وارداتی نسبت به انواع ایرانی از قیمت های بالاتری برخوردارند. نرخ ارز و خلوص محصول نیز از دیگر عوامل موثر بر قیمت هستند. نرخ ارز به‌ویژه در کالاهای وارداتی تاثیر بیشتری بر قیمت خواهد داشت.

وزن و حجم بسته بندی نیز از دیگر عوامل موثر بر قیمت این ماده صنعتی پرمصرف است. این ماده صنعتی با وزن های مختلفی بسته بندی شده و در بازار عرضه می گردند. بدیهی است که بسته بندی هایی با وزن بیشتر قیمت بیشتری هم در بازار دارند. برای اطلاع از قیمت شرکت های مختلف و یا مقایسه قیمت ها می توانید به سایت های معتبر فروش مواد شیمیایی صنعتی مراجعه نمایید.
خرید سیلیکا پرکننده

برای خرید سیلیکای پر کننده می توان به صورت های مختلفی اقدام نمود. روش های حضوری و غیر حضوری برای خرید محصولات شیمیایی مهیا هستند. خرید این ماده را می توان از طریق سایت شرکت های عرضه کننده مواد شیمیایی صنعتی انجام داد. این روش خرید بی واسطه است و امکان صرفه جویی در وقت و هزینه را برای مصرف کننده فراهم می کند.
کاربرد سیلیکا پرکننده چیست؟ خواص و قیمت خرید و فروش آن
کاربرد سیلیکا پرکننده چیست؟ خواص و قیمت خرید و فروش آن
فروش سیلیکا

خرید و فروش این ماده به دلیل کاربرد های صنعتی در بازار جهانی بسیار صورت می پذیرد. فروش سیلیکای پرکننده توسط شرکت های زیادی در ایران نیز انجام می شود. بیشتر این شرکت های عرضه کننده از طریق سایت های فروش اقدام به عرضه محصولات خود می نمایند. با مقایسه قیمت فروش شرکت های مختلف از این طریق می توان خریدی بصرفه داشت. البته همواره توجه نمایید که خرید خود را از منابع معتبر انجام دهید.

 

تولید و فروش سیلیس درجه یک و با کیفیت دارای مراحل زیادی بوده و باید فرآیند تولید آن توسط شرکت‌ها به خوبی انجام شود. اهمیت بروزرسانی دستگاه‌های موردنیاز جهت تولید این ماده معدنی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. شرکت آذرین پودر الماس همدان افتخار دارد که توانسته است، بخش عمده ای از فروش این محصول را، چه در داخل کشور و چه کشورهای مجاور و همسایه بر عهده گیرد. مشاوره و راهنمائی در خرید محصول، تولید و فروش مواد معدنی (سیلیس ،کربنات کلسیم، دولومیت، فلدسپات) از عمده فعالیت های این شرکت می باشد. برای خرید سیلیس و سایر محصولات و مواد معدنی این شرکت با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا از طریق فرم خرید سفارش خرید خود را ثبت نمائید.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

×
×
  • اضافه کردن...