رفتن به مطلب
انجمن صنایع معدنی ایران

کاربرد سیلیکاژل در بسته بندی محصولات گوشتی و مرغی


admin
 اشتراک گذاری

پست های پیشنهاد شده

spacer.png

کاربرد سیلیکال در بسته بندی محصولات گوشتی و مرغی :

کاربرد سیلیکاژل جهت جلوگیری از فاسد شدن گوشت با استفاده از سیلیکاژل یک مورد مهم می باشد .

بسته بندی محصولات گوشتی و مرغی بایستی محتوی سیلیکاژل باشند .

در هنگام بسته بندی محصولات غذایی خصوصآ محصولاتی چون خشکبار، گوشت و غذاهای آماده می بایست از سیلیکاژل استفاده کرد.

استفاده از بسته های سیلیکاژل باعث افزایش عمر مفید محصول غذایی می گردد و از فساد آن نیز جلوگیری می نماید.

گوشت و یا محصولات فراوری شده از گوشت بدلیل نحوه ی پروسه ی تولید و بسته بندی، بیشتر در معرض آلودگی و جذب اکسیژن هستند که این خود منجر به تسریع در فساد این محصولات می گردد. سازمان غذا و داروی ایالات متحده ی امریکا، استفاده از رطوبت گیر در بسته بندی های کاغذی رنگ گوشت را ملزوم میداند.

طبق آزمایشات انجام شده سیلیکاژل از رشد میکروارگانیسم ها و قارچ های مضر و در نتیجه فساد زود هنگام فرآورده های گوشتی و مرغی جلوگیری می نماید. سیلیکاژل سطح اکسیژن داخل بسته بندی را به صفر می رساند، این کمبود اکسیژن باعث تازه ماندن گوشت می گردد.

این گوشت تازه گاو است که برای مصرف کنندگان و در نتیجه برای تولید کنندگان، عمر مفید طولانی تری را فراهم می نماید.

spacer.png

مزایای کاربرد سیلیکاژل :

جلوگیری از رشد باکتری های عامل فساد و عوامل بیماری زا

عدم نیاز به مواد افزودنی مانند دی اکسید گوگرد، BHT، BHA،

کاهش لزوم استفاده از مواد نگهدارنده

کاربرد سیلیکاژل برای جلوگیری از تغییر رنگ گوشت

جلوگیری از ترشیدگی و تخریب روغن اشباع نشده و چربی ها

ممانعت از اکسیداسیون چاشنی ها و ادویه جات

جلوگیری از اکسیداسیون ویتامین C، E و A

کاربرد سیلیکاژل برای جلوگیری از رشد کپک در پنیر و مواد لبنی

جذب کامل اکسیژن به هنگام نگهداری مواد غذایی کم آب برای مدت طولانی متفاوت می باشد، از بسته های سیلیکاژل به جهت نگهداری و بسته بندی مواد غذایی به ویژه گوشت گاو عاملی بسیار مهم می باشد. سیلیکاژل یا رطوبت گیر ها به همراه پودر آهن در بسته بندی های کوچک تولید می گردند.

جنس این بسته بندی به اکسیژن و رطوبت اجازه ی ورود می دهد منتها از زنگ زدن آهن داخل بسته بندی جلوگیری می نماید. استفاده از بسته های ۱گرمی رطوبت گیر (سیلیکاژل) در بسته های گوشت گاو از فساد آن جلوگیری می نماید.

اکسیداسیون دلیل اصلی فساد و زوال محصولات غذایی می باشد. از نشانه ای از اکسیداسیون می توان به رشد کپک، تغییر رنگ و تورم پس از بسته بندی اشاره نمود. اکسیژن نه تنها برای بقای انسان، بلکه برای حیات اکثر میکروارگانیسم ها نیز بسیار مهم و ضرری است.

لذا، اکسیژن موجود داخل بسته بندی محصولات غذایی منجر به از دست دادن کیفیت و ارزش محصول می گردد. از اینرو، از بین بردن اکسیژن داخل بسته بندی امری مهم جهت حفظ محتویات داخل بسته ها و همچنین افزایش عمر مفید طولانی و کیفیت محصول می باشد.

 

سخن پایانی

تولید و فروش سیلیس درجه یک و با کیفیت دارای مراحل زیادی بوده و باید فرآیند تولید آن توسط شرکت‌ها به خوبی انجام شود. اهمیت بروزرسانی دستگاه‌های موردنیاز جهت تولید این ماده معدنی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. شرکت آذرین پودر الماس همدان افتخار دارد که توانسته است، بخش عمده ای از فروش این محصول را، چه در داخل کشور و چه کشورهای مجاور و همسایه بر عهده گیرد. مشاوره و راهنمائی در خرید محصول، تولید و فروش مواد معدنی (سیلیس ،کربنات کلسیم، دولومیت، فلدسپات) از عمده فعالیت های این شرکت می باشد. برای خرید سیلیس و سایر محصولات و مواد معدنی این شرکت با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا از طریق فرم خرید سفارش خرید خود را ثبت نمائید.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

×
×
  • اضافه کردن...