رفتن به مطلب
انجمن صنایع معدنی ایران

پست های پیشنهاد شده

spacer.png

سنگ سیلیس با نام علمی سدیم دی اکسید کربن که با فرمول sio2  که در طبیعت ایران به وجود دارد همواره یکی از برترین نوع سنگ سیلیس می باشد. که از کیفیت و مرغوبیت بالایی برخوردار است. این نوع از سنگ های سیلیس که کاربرد فراوانی در صنعت آب و فاضلاب دارد به شکل های مختلفی قابل استخراج و مصرف می باشند. اصولا" شکل سیلیس در طبیعت به صورت بلور می باشد.

درصد خلوص  سنگ سیلیس

درصد خلوص سنگ سیلیس را وجود نا خالصی های همچون خاک .لرد و نا خالصی مشخص می کنند که عمده ترین نوع سنگ سیلیس برای استفاده در فیلتر شنی 98% می باشد. که برای مصارف کم در بسته بندی های 40 کیلو گرمی و در مصارف بالا هم در بسته بندی های با کیسه جامبو و یا به صورت فله عرضه می گردد. درصد خلوص بالای سنگ سیلیس شرکت اطلس آب باعث میشود که پس از شارژ فیلتر شنی با یک بار بگواش و ب کمترین میزان هدر رفتن آب به خوبی شسته شود. و عملکرد تصفیه را بالا ببرد

1- سلیس کوارتزی

 استفاده این نوع از سنگ های در صنعت آب و فاضلاب عمده ترین کاربرد را دارند. این نوع از سنگ سیلیس دارای مقاومت بالا در برابر با سایش و ضربه می باشد که به دلیل نداشتن خلل و فرج در سطح سنگ سیلیس از امکان رشد و تکثیر باکتری ها جلوگیری می نماید. از این نوع از سنگ سیلیس به جز استفاده در فیلتر شنی در صنایع همچون شیشه آینه سازی و صنایع  و زینتی نیز کاربرد فراوانی دارد. و بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. کوارتز یکی از چند پلی فورف های سیلیس می باشد که در فشار و حرارت معمولی پایدار است به همین دلیل می باشد که بیشتر سیلیس ها در طبیعت به صورت کوارتزی یافت می شوند.

ماسه سیلیسی

این نوع از سیلیس ها از ترکیب آهک .اکسید آهن . رس به همراه سیلیس ماسه سیلیس را تشکیل می دهند که به هم چسبیده هستند . که در طی سالهای زیاد رسوب ها را تشکیل می دهند.

عمده کاربرد سیلیس در صنعت آبجهت شفاف سازی و زلال سازی آب جهت استفاده در صنعت و آب های آشامیدنی استفاده از فیلتر شنی یکی از اصلی ترین ملزومات می باشد که استفاده سیلیس در فیلتر شنی چه به صورت تحت فشار و ثقلی به وسیله لایه بندی کردن سنگ های سلیس و سایز بندی آنها از سه یا چهار سایز سنگ سیلیس استفاده می شود. که این 3الی 4 سایز با دانه بندی

            5/0 الی 1 

               1 الی3

               3 الی 5

              5 الی 8

              8 الی 12

در فیلتر های شنی آب پس از گذر از لایه های سنگ سیلیس به دلیل گیر افتادن املاح معلق لابه لایه سیلیس های ریز کاملا" شفاف می شود. که پس از اشباع شدن فیلتر شنی به وسیله پس شویی دوبار قابل استفاده می شود. عمر سنگ سیلیس در فیلتر های شنی در صورت رعایت کردن این عمل تا 10 سال هم می رسد.

spacer.png

 سنگ سیلیس چیست؟ 

سنگ سیلیس به واسطه ترکیبات خاصی که دارد در صنایع مختلف کاربرد فراوان دارد. سنگ سیلیس از ترکیب دو عنصر مختلف به نام های سیلیکون و اکسیژن تشکیل شده است. نام علمی این سنگ دی اکسید سیلیکون می باشد. فرمول شیمیایی آن نیز sio2  است.این سنگ، سفید رنگ و غیر فلزی است و در معادن ایران نیز استخراج می شود. درصد زیادی از پوسته زمین از سیلیس تشکیل شده است. سنگ مذکور به سه شکل کوارتز، کریستوبالیت و تریدیمیت مشاهده می شود.

این سنگ خواص متعدد و مختلفی دارد. از جمله خواص این سنگ می توان به خاصیت درمانی آن اشاره نمود. به طور مثال این سنگ برای بهبود بینایی و تقویت تارهای صوتی موثر است. همچنین برای درمان سرفه و تقویت چاکراه های گلو اثر بسزایی دارد. همچنین می توان به خاصیت متافیزیکی این سنگ اشاره نمود. به طور مثال سنگ سیلیس موجب ایجاد شادی و نشاط، افزایش اعتماد به نفس و غیره می شود. به همین دلیل از سنگ سیلیس در ساخت زیور آلات مختلف استفاده می شود. به طور کلی می توان گفت از این سنگ در صنایع مختلفی استفاده می شود. در زیر برخی از کاربردهای این سنگ را به اختصار نام خواهیم برد.

           تولید لوازم بهداشتی

         تولید سرامیک

         صنعت ساختمان

             جواهرسازی

           استفاده در اماکن تفریحی

          صنعت ریخته گری

          صنعت شیشه سازی

          الکترونیک

           تصفیه آب

           استفاده در فیلترهای شنی 

انواع سنگ سیلیس

سنگ سیلیس استخراج شده از معادن به دلیل این که در ترکیبات خود تفاوت هایی دارد؛ انواع مختلفی خواهد داشت. در واقع تفاوت در کانی های موجود در سنگ سیلیس، نحوه چینش کانی ها و موارد دیگر موجب تنوع بالای این سنگ خواهد شد. هر یک از این سنگ ها با توجه به ساختار و ترکیب خاص خود ویژگی های خاصی دارند. انواع سنگ سیلیس را می توان بر اساس کانی آن ها به دو دسته تقسیم نمود. این دو دسته را کوارتز و فلینت می نامند.

 کوارتز یک کانی چهار ضلعی کشیده است که از نظر ظاهری شبیه به لوزی است. برای ساخت کوارتز هر اتم سیلیس با چهار اتم اکسیژن پیوند برقرار کرده است. کوارتز در گروه کانی های پلی مورف جای دارد. به همین دلیل سختی و مقاومت بالایی دارد. کوارتز دومین کانی فراوان در پوسته زمین است. فلینت را کم و بیش همه ما می شناسیم. نام دیگر این کانی، سنگ آتش زنه است. این سنگ در اثر فعالیت های رسوبی در کف دریا ته نشین شده و تشکیل می شود. این کانی به رنگ های قهوه ای و خاکستری مشاهده می شود. همچنین سنگ سیلیس را بر اساس درجه خلوص به چهار دسته مختلف تقسیم می کنند.

          سیلیس درجه یک

            سیلیس درجه دو

            سیلیس آمورف

          میکرونیزه

سنگ سیلیس درجه یک به واسطه درجه خلوص بالایی که دارد در فیلتراسیون آب کاربرد فراوانی دارد. سیلیس درجه دو برای مواردی به کار برده می شود که حساسیت کمتری دارند. به طور مثال برای افزایش استحکام بتن از آن بهره می برند. سیلیس آمورف برای استفاده های پزشکی مورد مصرف قرار می گیرد. میکرونیزه نیز در تولید مش های مختلف با درجه خلوص نود و نه درصد استفاده می شود. سیلیس میکرونیزه پرکاربرد ترین نوع سنگ سیلیس است که به صورت پودر مورد استفاده قرار می گیرد.

spacer.png

مشخصات سنگ سیلیس

سنگ سیلیسترکیبی شیمیایی است که به صورت خالص یا ترکیبی از چند کانی دیگر تشکیل می شود. کانی های تشکیل دهنده سیلیس را کانی های سیلیکاته می گویند. حدود نود درصد از پوسته زمین را کانی های سیلیکاته تشکیل می دهند. سیلیس یک واژه لاتین است که به معنی سنگ سخت می باشد. عنصر سیلیسیوم دومین عنصر فراوان در پوسته زمین است. فراوانی این عنصر حدود بیست و پنج درصد است. سیلیسیوم یک عنصر غیر فلزی است. این عنصر بی رنگ بوده و همچنین به رنگ های سفید تا خاکستری تیره نیز مشاهده می شود.

 وزن اتمی این عنصر حدود 085.28 گرم بر سانتی متر مکعب است. سختی سیلیس با معیار قرار دادن مقیاس موس حدود هفت خواهد بود. رنگ خاکه آن نیز سفید رنگ است. همچنین این سنگ فاقد کلیواژ است. نقطه جوش سنگ سیلیس2355 درجه سانتی گراد و نقطه ذوب آن 1410 درجه سانتی گراد محاسبه شده است. سیلیس عضو اصلی ماسه سنگ ها است. این سنگ به واسطه ترکیبات منحصر به فردی که دارد در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. 

قیمت سنگ سیلیس

در حال حاضر کشور ما بزرگترین وارد کننده سنگ سیلیس از چین است. سنگ سیلیس وارد شده از چین پس از انجام یک سری مراحل به کشورهای دیگر صادر شده و مقداری از نیاز داخلی را نیز برطرف می کند. کشورهای ارمنستان و عراق مهمترین واردکنندگان سنگ سیلیس ایران هستند. علاوه بر دو کشور ذکر شده صادرات سیلیس ایران به کشورهای اروپایی نیز انجام می شود. همانطور که گفتیم این سنگ به دلیل ترکیبات خاص و منحصر به فرد خود در صنایع مختلفی کاربرد دارد. قیمت سنگ سیلیس در مقایسه با سنگ گچ و سنگ آهک مناسب تر است. به همین دلیل میزان استفاده از این سنگ در صنایع بیش از دو سنگ مذکور است.

 قیمت سنگ سیلیس عوامل مختلفی بستگی دارد. به طور مثال میزان خلوص سنگ سیلیس اثربسزایی بر قیمت آن دارد. همچنین نوع سنگ مهم است. به طور مثال سنگ سیلیسبه صورت کلوخه ای یا پودری قیمت های متفاوتی خواهد داشت. فروش سنگ سیلیس در مراکز متعددی در کشور انجام می شود. همانطور که گفتیم نوع سیلیس بر قیمت آن موثر است. به طور مثال قیمت سنگ کریستال و سنگ لایم استون که هر دو سیلیس هستند کاملا متفاوت از یکدیگر می باشند. مراحل استخراج و فرآوری این سنگ ها متفاوت از هم بوده، بنابراین قیمت آن ها نیز متفاوت از یکدیگر می باشد. 

سنگ سیلیس فیلتر شنی

همانطور که در بالا ذکر کردیم سنگ سیلیس به دلیل کاربردهای فراوانی که دارد در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی می توان این سنگ را در سه دسته کلی جای داد. این سه دسته بندی برای استفاده در صنعت انجام شده است. سیلیس درجه یک، درجه دو و درجه سه. سیلیس درجه دو برای استفاده در فیلتراسیون کاربرد فراوانی دارد. فیلترهای شنی برای این که فرایند فیلتراسیون آب را به خوبی انجام دهند به سنگ سیلیس نیاز دارند. در واقع سیلیس به کار رفته در فیلتر شنی تمام مواد آلاینده و خارجی را به خود جذب خواهد کرد و بدین ترتیب موجب تصفیه آب می شود.

سیلیس فیلتراسیون بسیار قوی دارد. به همین دلیل در دستگاه های تصفیه فاضلاب، دستگاه های تصفیه آب خانگی و دستگاه های سپتیک مورد استفاده قرار می گیرد. شاید به نظر شما تمام ماسه ها یکسان و شبیه باشند. اما این طور نیست و ضرورت دارد برای هر کاربردی ماسه مخصوص آن را استفاده نمود. برای استفاده در فیلترهای شنی همیشه باید از یکی از سه نوع ماسه ذکر شده استفاده نمود.

         ماسه سیلیس

         ماسه شیشه ای

          ماسه زئولیت

رایج ترین ماسه ای که برای استفاده در فیلتر شنی مناسب است ماسه سیلیس می باشد. این ماسه از کانی کوارتز تهیه می شود. به خاطر داشته باشید این نوع سیلیس، استخراج می شود و به طور مصنوعی تولید نمی شود. برای تصفیه آب یا فاضلاب اگر تاثیر محیطی کم مد نظر شما است می توانید از ماسه شیشه ای استفاده کنید. این ماسه به طور کامل از شیشه های بازیافتی تهیه شده است و توانایی جذب آلاینده های تا اندازه دو میکرون را دارد. این ماسه برای جذب ذرات آهن و منگنز بسیار خوب عمل می کند.

 ماسه زئولیت از سنگ آتشفشان تولید می شود. روزنه ها و منافذ موجود در این ماسه بسیار زیاد است. به همین دلیل سطح مفید زیادی را در اختیار کاربر قرار می دهند. زئولیت می تواند کلر موجود در آب را به خود جذب کند. به همین دلیل کلر موجود در آب که موجب سوزش چشم شناگران می شود را به کمک این ماسه به راحتی می توانید تصفیه کنید.

spacer.png

زمان تعویض سنگ سیلیس

با گذشت زمان به تدریج سطح ناصاف موجود روی ماسه ها به وسیله مواد آلاینده موجود در آب پر خواهد شد. بنابراین قدرت تصفیه فیلتر کاهش می یابد. در چنین زمانی لازم است برای تعویض سنگ سیلیس وجود در فیلتر شنی اقدام کرد. زمان تعویض سیلیس موجود در فیلتر شنی به دو چیز بستگی زیادی دارد. اول به نوع سنگ سیلیس و دوم به میزان سختی آب وابسته است. هر چقدر سختی آب بیشتر باشد زمان تعویض سیلیس کوتاه تر خواهد بود. به طور کلی بهترین زمان برای تعویض سنگ سیلیس وجود در فیلتر شنی هر پنج یا هفت سال یکبار می باشد. 

مقدار و شارژ سنگ سیلیس فیلتر شنی

هنگام تعویض سنگ سیلیس وجود در فیلتر شنی لازم است حداکثر شش لایه سیلیس در مخزن فیلتر قرار داده شود. ابتدا سیلیس دانه درشت و سپس دانه ریز را وارد مخزن خواهیم کرد. سیلیس موجود در فیلتر شنی باید به صورت لایه لایه استفاده شود. دو لایه فوقانی وظیفه اصلی تصفیه آب را بر عهده دارند. به همین دلیل اندازه آن ها باید ریزتر باشد. ترتیب قرارگیری لایه ها به شرح زیر می باشد.

             لایه اول دانه های 0.3 تا یک میلی متر

            لایه دوم دانه های یک تا سه میلی متر

               لایه انتهایی دانه های سه تا هشت میلی متر 

سنگ سیلیس فیلتر شنی چیست؟ 

سنگ سیلیسبه واسطه ترکیبات خاصی که دارد در صنایع مختلف کاربرد فراوان دارد. سنگ سیلیس ازترکیب ز دو عنصر مختلف به نام های سیلیکون و اکسیژن تشکیل شده است. نام علمی این سنگ دی اکسید سیلیکون می باشد. فرمول شیمیایی آن نیز sio2  است.این سنگ، سفید رنگ و غیر فلزی است و در معادن ایران نیز استخراج می شود. درصد زیادی از پوسته زمین از سیلیس تشکیل شده است. سنگ مذکور به سه شکل کوارتز، کریستوبالیت و تریدیمیت مشاهده می شود.

این سنگ خواص متعدد و مختلفی دارد. از جمله خواص این سنگ می توان به خاصیت درمانی آن اشاره نمود. به طور مثال این سنگ برای بهبود بینایی و تقویت تارهای صوتی موثر است. همچنین برای درمان سرفه و تقویت چاکراه های گلو اثر بسزایی دارد. همچنین می توان به خاصیت متافیزیکی این سنگ اشاره نمود. به طور مثال سنگ سیلیس موجب ایجاد شادی و نشاط، افزایش اعتماد به نفس و غیره می شود. به همین دلیل از سنگ سیلیس از ساخت زیور آلات مختلف استفاده می شود. به طور کلی می توان گفت از این سنگ در صنایع مختلفی استفاده می شود. در زیر برخی از کاربردهای این سنگ را به اختصار نام خواهیم برد.

             تولید لوازم بهداشتی

             تولید سرامیک

             صنعت ساختمان

             جواهرسازی

            استفاده در اماکن تفریحی

             صنعت ریخته گری

              صنعت شیشه سازی

              الکترونیک

              تصفیه آب

             استفاده در فیلترهای شنی

spacer.png

انواع سنگ سیلیس

سنگ سیلیساستخراج شده از معادن به دلیل این که در ترکیبات خود تفاوت هایی دارد؛ انواع مختلفی خواهد داشت. در واقع تفاوت در کانی های موجود در سنگ سیلیس، نحوه چینش کانی ها و موارد دیگر موجب تنوع بالای این سنگ خواهد شد. هر یک از این سنگ ها با توجه به ساختار و ترکیب خاص خود ویژگی های خاصی دارند. انواع سنگ سیلیس را می توان بر اساس کانی آن ها به دو دسته تقسیم نمود. این دو دسته را کوارتز و فلینت می نامند.

 کوارتز یک کانی چهار ضلعی کشیده است که از نظر ظاهری شبیه به لوزی است. برای ساخت کوارتز هر اتم سیلیس با چهار اتم اکسیژن پیوند برقرار کرده است. کوارتز در گروه کانی های پلی مورف جای دارد. به همین دلیل سختی و مقاومت بالایی دارد. کوارتز دومین کانی فراوان در پوسته زمین است. فلینت را کم و بیش همه ما می شناسیم. نام دیگر این کانی، سنگ آتش زنه است. این سنگ در اثر فعالیت های رسوبی در کف دریا ته نشین شده و تشکیل می شود. این کانی به رنگ های قهوه ای و خاکستری مشاهده می شود. همچنین سنگ سیلیس را بر اساس درجه خلوص به چهار دسته مختلف تقسیم می کنند.

            سیلیس درجه یک

             سیلیس درجه دو

             سیلیس آمورف

             میکرونیزه

سنگ سیلیس درجه یک به واسطه درجه خلوص بالایی که دارد در فیلتراسیون آب کاربرد فراوانی دارد. سیلیس درجه دو برای مواردی به کار برده می شود که حساسیت کمتری دارند. به طور مثال برای افزایش استحکام بتن از آن بهره می برند. سیلیس آمورف برای استفاده های پزشکی مورد مصرف قرار می گیرد. میکرونیزه نیز در تولید مش های مختلف با درجه خلوص نود و نه درصد استفاده می شود. سیلیس میکرونیزه پرکاربرد ترین نوع سنگ سیلیس است که به صورت پودر مورد استفاده قرار می گیرد.

spacer.png

مشخصات سنگ سیلیس

سنگ سیلیس ترکیبی شیمیایی است که به صورت خالص یا ترکیبی از چند کانی دیگر تشکیل می شود. کانی های تشکیل دهنده سیلیس را کانی های سیلیکاته می گویند. حدود نود درصد از پوسته زمین را کانی های سیلیکاته تشکیل می دهند. سیلیس یک واژه لاتین است که به معنی سنگ سخت می باشد. عنصر سیلیسیوم دومین عنصر فراوان در پوسته زمین است. فراوانی این عنصر حدود بیست و پنج درصد است. سیلیسیوم یک عنصر غیر فلزی است. این عنصر بی رنگ بوده و همچنین به رنگ های سفید تا خاکستری تیره نیز مشاهده می شود.

 وزن اتمی این عنصر حدود 085.28 گرم بر سانتی متر مکعب است. سختی سیلیس با معیار قرار دادن مقیاس موس حدود هفت خواهد بود. رنگ خاکه آن نیز سفید رنگ است. همچنین این سنگ فاقد کلیواژ است. نقطه جوش سنگ سیلیس2355 درجه سانتی گراد و نقطه ذوب آن 1410 درجه سانتی گراد محاسبه شده است. سیلیس عضو اصلی ماسه سنگ ها است. این سنگ به واسطه ترکیبات منحصر به فردی که دارد در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت سنگ سیلیس 

در حال حاضر کشور ما بزرگترین وارد کننده سنگ سیلیس از چین است. سنگ سیلیس وارد شده از چین پس از انجام یک سری مراحل به کشورهای دیگر صادر شده و مقداری از نیاز داخلی را نیز برطرف می کند. کشورهای ارمنستان و عراق مهمترین واردکنندگان سنگ سیلیسایران هستند. علاوه بر دو کشور ذکر شده صادرات سیلیس ایران به کشورهای اروپایی نیز انجام می شود. همانطور که گفتیم این سنگ به دلیل ترکیبات خاص و منحصر به فرد خود در صنایع مختلفی کاربرد دارد. قیمت سنگ سیلیس در مقایسه با سنگ گچ و سنگ آهک مناسب تر است. به همین دلیل میزان استفاده از این سنگ در صنایع بیش از دو سنگ مذکور است.

 قیمت سنگ سیلیسبه عوامل مختلفی بستگی دارد. به طور مثال میزان خلوص سنگ سیلیس اثر بسزایی بر قیمت آن دارد. همچنین نوع سنگ مهم است. به طور مثال سنگ سیلیس به صورت کلوخه ای یا پودری قیمت های متفاوتی خواهد داشت. فروش سنگ سیلیس در مراکز متعددی در کشور انجام می شود. همانطور که گفتیم نوع سیلیس بر قیمت آن موثر است. به طور مثال قیمت سنگ کریستال و سنگ لایم استون که هر دو سیلیس هستند کاملا متفاوت از یکدیگر می باشند. مراحل استخراج و فرآوری این سنگ ها متفاوت از هم بوده، بنابراین قیمت آن ها نیز متفاوت از یکدیگر می باشد.

spacer.png

سنگ سیلیس فیلتر شنی

همانطور که در بالا ذکر کردیم سنگ سیلیس به دلیل کاربردهای فراوانی که دارد در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی می توان این سنگ را در سه دسته کلی جای داد. این سه دسته بندی برای استفاده در صنعت انجام شده است. سیلیس درجه یک، درجه دو و درجه سه. سیلیس درجه دو برای استفاده در فیلتراسیون کاربرد فراوانی دارد. فیلترهای شنی برای این که فرایند فیلتراسیون آب را به خوبی انجام دهند به سنگ سیلیس نیاز دارند. در واقع سیلیس به کار رفته در فیلتر شنی تمام مواد آلاینده و خارجی را به خود جذب خواهد کرد و بدین ترتیب موجب تصفیه آب می شود.

سیلیس فیلتراسیون بسیار قوی دارد. به همین دلیل در دستگاه های تصفیه فاضلاب، دستگاه های تصفیه آب خانگی و دستگاه های سپتیک مورد استفاده قرار می گیرد. شاید به نظر شما تمام ماسه ها یکسان و شبیه باشند. اما این طور نیست و ضرورت دارد برای هر کاربردی ماسه مخصوص آن را استفاده نمود. برای استفاده در فیلترهای شنی همیشه باید از یکی از سه نوع ماسه ذکر شده استفاده نمود.

            ماسه سیلیس

            ماسه شیشه ای

            ماسه زئولیت

رایج ترین ماسه ای که برای استفاده در فیلتر شنی مناسب است ماسه سیلیس می باشد. این ماسه از کانی کوارتز تهیه می شود. به خاطر داشته باشید این نوع سیلیس، استخراج می شود و به طور مصنوعی تولید نمی شود. برای تصفیه آب یا فاضلاب اگر تاثیر محیطی کم مد نظر شما است می توانید از ماسه شیشه ای استفاده کنید. این ماسه به طور کامل از شیشه های بازیافتی تهیه شده است و توانایی جذب آلاینده های تا اندازه دو میکرون را دارد. این ماسه برای جذب ذرات آهن و منگنز بسیار خوب عمل می کند.

 ماسه زئولیت از سنگ آتشفشان تولید می شود. روزنه ها و منافذ موجود در این ماسه بسیار زیاد است. به همین دلیل سطح مفید زیادی را در اختیار کاربر قرار می دهند. زئولیت می تواند کلر موجود در آب را به خود جذب کند. به همین دلیل کلر موجود در آب که موجب سوزش چشم شناگران می شود را به کمک این ماسه به راحتی می توانید تصفیه کنید.

زمان تعویض سنگ سیلیس

با گذشت زمان به تدریج سطح ناصاف موجود روی ماسه ها به وسیله مواد آلاینده موجود در آب پر خواهد شد. بنابراین قدرت تصفیه فیلتر کاهش می یابد. در چنین زمانی لازم است برای تعویض سنگ سیلیس موجود در فیلتر شنی اقدام کرد. زمان تعویض سیلیس موجود در فیلتر شنی به دو چیز بستگی زیادی دارد. اول به نوع سنگ سیلیس و دوم به میزان سختی آب وابسته است. هر چقدر سختی آب بیشتر باشد زمان تعویض سیلیس کوتاه تر خواهد بود. به طور کلی بهترین زمان برای تعویض سنگ سیلیس موجود در فیلتر شنی هر پنج یا هفت سال یکبار می باشد.

مقدار و شارژ سنگ سیلیس فیلتر شنی

هنگام تعویض سنگ سیلیس موجود در فیلتر شنی لازم است حداکثر شش لایه سیلیس در مخزن فیلتر قرار داده شود. ابتدا سیلیس دانه درشت و سپس دانه ریز را وارد مخزن خواهیم کرد. سیلیس موجود در فیلتر شنی باید به صورت لایه لایه استفاده شود. دو لایه فوقانی وظیفه اصلی تصفیه آب را بر عهده دارند. به همین دلیل اندازه آن ها باید ریزتر باشد. ترتیب قرارگیری لایه ها به شرح زیر می باشد.

         لایه اول دانه های 0.3 تا یک میلی متر

         لایه دوم دانه های یک تا سه میلی متر

         لایه انتهایی دانه های سه تا هشت میلی متر 

تولید و فروش سیلیسدرجه یک و با کیفیت دارای مراحل زیادی بوده و باید فرآیند تولید آن توسط شرکت‌ها به خوبی انجام شود. اهمیت بروزرسانی دستگاه‌های موردنیاز جهت تولید این ماده معدنی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. شرکت آذرین پودر الماس همدان افتخار دارد که توانسته است، بخش عمده ای از فروش این محصول را، چه در داخل کشور و چه کشورهای مجاور و همسایه بر عهده گیرد. مشاوره و راهنمائی در خرید محصول، تولید و فروش مواد معدنی (سیلیس ،کربنات کلسیم، دولومیت، فلدسپات) از عمده فعالیت های این شرکت می باشد. برای خرید سیلیس و سایر محصولات و مواد معدنی این شرکت با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا از طریق فرم خرید سفارش خرید خود را ثبت نمائید.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

×
×
  • اضافه کردن...