رفتن به مطلب
انجمن صنایع معدنی ایران

پست های پیشنهاد شده

مواد معدنی در صنعت کاغذسازی

پرکننده های معدنی در صنعت کاغذسازی

پس از الیاف سلولزی دومین ماده اولیه مهم صنعت کاغذسازی پرکننده های معدنی است و در بخش های مختلف از جمله آماده سازی خمیر کاغذ، اندود کردن و تیمار پساب مورد استفاده قرار می گیرد. پرکننده ها همچنین برای ساخت کاغذهای با کاربرد ویژه از جمله : کاغذ بر طرف کننده بوی بد (کاغذ بوگیر) ، کاغذ ضد باکتری (کاغذ آنتی باکتریال) و کاغذ مغناطیس مورد استفاده قرار می گیرند. در بررسی تاثیر اندازه ذرات پر کننده معدنی در میزان افت مقاومت مکانیکی توسط محققین گزارش شد که اندازه ذرات دارای اهمیت زیادی می باشد، به طوری که با کاهش اندازه ذرات، افت مقاومت مکانیکی کاغذ بیشتر می شود. همچنین ویژگی های فیزیکی پرکننده ها (شکل هندسی، سطح و بار ذرات) در تعیین ویژگی های کاغذ بسیار حائز اهمیت هستند.

مزایای استفاده از پرکننده های معدنی در کاغذ سازی

کاغذ سازان بیشترین سهم از پرکننده های معدنی را برای دستیابی. و بهبود ویژگی هایی همانند ماتی، صافی سطح، روشنایی و چاپ پذیری کاغذ استفاده می کنند.    به علاوه، قیمت بسیاری از مواد پر کننده به جز دی اکسید تیتانیوم در واحد وزن کمتر از الیاف بوده و افزودن پر کننده ها به خمیر، هزینه خالص تولید کاغذ را کاهش می دهد. ضمن اینکه استفاده از این مواد در ترکیب با سوسپانسیون خمیر کاغذ مصرف انرژی را در این صنعت انرژی بر کاهش می دهد.

spacer.png

برخی از مطالب مرتبط:

پرلیت در صنعت نساجی و جین شویی

سیلیس میکرونیزه در صنعت سنگ های مصنوعی

کاربرد کربن فعال در کشاورزی

کاربرد سیلیس درجه دو در صنعت فرو سیلیس

زئولیت ، تالک ، کائولن و کربنات کلسیم در کاغذسازی

نوع پر کننده در کاغذ بر ویژگی های مختلف خمیر کاغذ و کاغذ تاثیر متفاوتی در حضور روزین کاتیونی دارد. در نتیجه زئولیت و GCC به لحاظ فرآیندی موثرترند؛ زیرا می توانند بر سرعت ماشین کاغذ افزوده و بازدهی تولید را افزایش دهند. در مقابل، افزودن پر کننده های تالک و PCC به خمیر کاغذ CMP، کارآیی فرآورده نهایی را بهبود می بخشد. زیرا کاغذ های پر شده با این پر کننده ها مقاوم تر بوده و ماتی و روشنی کاغذ را بیشتر توسعه دادند.

تولید و فروش سیلیسدرجه یک و با کیفیت دارای مراحل زیادی بوده و باید فرآیند تولید آن توسط شرکت‌ها به خوبی انجام شود. اهمیت بروزرسانی دستگاه‌های موردنیاز جهت تولید این ماده معدنی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. شرکت آذرین پودر الماس همدان افتخار دارد که توانسته است، بخش عمده ای از فروش این محصول را، چه در داخل کشور و چه کشورهای مجاور و همسایه بر عهده گیرد. مشاوره و راهنمائی در خرید محصول، تولید و فروش مواد معدنی (سیلیس ،کربنات کلسیم، دولومیت، فلدسپات) از عمده فعالیت های این شرکت می باشد. برای خرید سیلیس و سایر محصولات و مواد معدنی این شرکت با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا از طریق فرم خرید سفارش خرید خود را ثبت نمائید .

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

×
×
  • اضافه کردن...