رفتن به مطلب
انجمن صنایع معدنی ایران

پست های پیشنهاد شده

سیلیس درجه یک هم از لحاظ کیفی و هم کمی سیلیس درجه یک بسیار مرسوم است. بطوری که با داشتن خلوص بالای ۹۸% از لحاظ فنی بالاتر از سیلیس از نوع ضعیفتر و پایین تر از سیلیس ممتاز قرار میگیرد. کیفیت این سیلیس در برخی از سری های تولید به سمت سیلیس ممتاز پیش رفته و اختلاف کیفی آنها بسیار جزیی میگردد.

مشخصات سیلیس درجه یک

سیلیس نوع درجه یک چیست؟

سیلیس درجه یک موضوعی است که قصد داریم به بررسی آن بپردازیم. خرید سیلیس از نظر کیفیت بعد از سیلیس ممتاز، این نوع سیلیس جای می گیرد که دارای خلوص بالای ۹۸.۵ درصد می باشد. اصولا رنگ سیلیس درجه یک همدان سفید و دارای مقاومت بالایی می باشد. حال سوال اینجاست که این نوع سیلیس چه کاربردهایی دارد و برای چه مصارفی استفاده می شود؟ با ما همراه باشید تا به پاسخ تمام سوال های خود برسید. ضمناً می توانید برای خرید سیلیس ممتاز و یا پودر میکرونیزه به آذرین پودر الماس همدان مراجعه کنید.

سیلیس درجه یک توسط معیار هایی ازجمله: خواص شیمیایی، خواص فیزیکی، درصد سیلیس موجود و غیره بررسی می شود. سیلیس با کیفیت های مختلف در صنایع گوناگون کاربرد دارد که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

انواع سیلیس

به نقل از ویکی پدیا:

سیلیسیم دی‌اکسید یا سیلیکا يا سيليس با فرمول شیمیایی SiO2 فراوان‌ترین ترکیب اکسیدی موجود در پوسته زمین است. سیلیس در طبیعت به‌صورت آزاد یا به‌صورت ترکیب با سایر اکسیدها وجود دارد. خاک رس، آلکالی فلدسپات و سیلیس، مهترین مواد اولیه بدنه سرامیک‌ها هستند.

 1. سیلیس ممتاز: این نوع سیلیس بهترین نوع موجود در بازار با درجه خلوص بیشتر از ۹۸ درصد می باشد و در صنایعی مانند شیشه سازی و بلور. لازم به ذکر است که در صنایعی که سفید ترین نوع سیلیس را لازم دارند استفاده می شود.
 2. سیلیس درجه یک: این نوع سیلیس بعد از سیلیس ممتاز از بیشترین درجه خلوص یعنی ۹۶ درصد دارا می باشد  و درصنایع گوناگونی استفاده می شود به عنوان مثال در لعاب، صنایع شمیایی، تولید پشم شیشه ماسه تست سیمان و …. قابل استفاده می باشد.
 3. سیلیس درجه دو: این دسته سیلیس که فروشگاه همدان سیلیکا در این مقاله به بررسی آن می پردازد نسبت به دو دسته قبلی که ذکر شد رنگ آن بیشتر روبه  قهوه ای می باشد و درجه خلوصی بین ۸۵ تا ۹۵ درصد را دارد. خرید سیلیس درجه یک در صنایعی مانند: ماسه های ریخته گری ،سند بلاست، اجر سبک و آجر ماسه آهکی و کارخانه های تولید سیمان مورد استفاده قرار می گیرد.
 4. فلدسپات: نام این سیلیس از دو کلمه ی صحرا ولکه، گرفته شده است. دلیل این نوع اسم گذاری، ایجاد نقاط سفید رنگ در اثر عوامل هوازدگی در مانطق مسطح بیابانی می باشد که خود به دو دسته: فلسپات های قلیایی یا آلکان و فلستپاتهای پلاژیوکلاز تقسیم می شوند.
 5. آنتراسیت: بیشترین گونه از زغال سنگ دگرگون شده می باشد که میزان کربنی بین ۹۲ تا ۹۸ درصد دارد.
 6. سیلیس کوارتزی: خرید سیلیس کوارتزی برای صنعت آب و فاضلاب استفاده می شود. این  سنگ دارای مقاومت و دوام بالایی است و می توان از آن ۱۰ الی ۱۵ سال در فیلترهای  شنی استفاده کرد. منبع سنگ های  سیلیس کوارتزی معادن سیلیس می باشد  و بعد از استخراج به وسیله دستگاه های سنگ شکن، خرد می شود.
 7. ماسه سیلیسی: ترکیبی از رس، آهک، اکسید آهن به همراه سیلیس تشکیل ماسه سنگ ها را می دهند که در طول سال های زیاد تشکیل رسوب ها را داده است.

ترکیبات و مشخصات سیلیس درجه یک همدان

اکسید سیلیسیم یا سیلیس یک ترکیب شیمیایی می باشد که بعد از اکسیژن بیشترین عنصر بر روی زمین می باشد.

نام سیلیس برای همه ی ترکیبات و کانی هایی  که  دارای (sio2) می باشد وحتی اگر از نظر فیزیکی، زمین شناسی، بلوری و… دارای تناقض می باشد استفاده می شود.

. درجه خلوص سیلیس نوع درجه یک همدان

درجه خلوص سیلیس عبارت است از وجود ناخالصی هایی که داخل سیلیس وجود دارد مثل گرد وغبار ، شیشه ، پلاستیک ، آهن و غیره.درصد خلوص سیلیس درجه یک شرکت سیلیس همدان بالای ۹۸ – ۹۹ درصد می باشد.

این محصول از سنگ های با کیفیت تامین شده و ناخالحصی های مزاحم آ ن مانند اکسید آهن در ادامه با جداسازی مغناطیسی دفع میگردد. ما با آزمایشات و کنترل های روزانه محصول از استاندارد بودن آن از لحاظ شیمیایی و دانه بندی اطمینان حاصل میکنیم تا خریدار نهایی بدون دغدغه به آنچه مورد نیاز است دست یابد.

۲. مشخصات فیزیکی 

 • ضریب یکنواختی : ۱.۳ – ۱.۷
 • وزن مخصوص: ۲.۶۷
 • سختی موه : هفت (۷)
 • تراکم : ۱۰۵-۱۱۵ پوند در فوت مکعب

۳. دانه بندی سیلیس درجه یک

۰  میلیمتر ۰.۱
۰.۱ میلیمتر ۰.۲
۰.۳  میلیمتر ۱
۰.۳ میلیمتر ۰.۸
۰.۸ میلیمتر ۱.۲
۱.۲ میلیمتر ۲
۱ میلیمتر  ۳
۳ میلیمتر ۵
۵ میلیمتر ۸
۸ میلیمتر ۱۲
۱۲ میلیمتر ۲۰

spacer.png

. موارد مصرف خرید سیلیس درجه یک همدان

 • تصفیه آب و فاضلاب :خرید سیلیس در تصفیه آب کاربرد های فراوانی دارد؛ سیلیس به دلیل ویژگی هایی که دارد هنگامی که به آب اضافه می شود آلودگی های آنرا تصفیه می کند؛ سیلیس تصفیه آب صرفا جهت رفع آلودگی های درون آب است و تاثیر منفی بر روی آن نخواهد داشت.

 • صنایع شیشه و جام:بیشترین استفاده از سیلیس درجه یک، به صنعت شیشه سازی اختصاص دارد؛ از مواد تشکیل دهنده شیشه و کریستال، درصد بسیار زیادی را سیلیس تشکیل داده است. میزان سیلیس موجود در شیشه نیز به نوع آن بستگی دارد؛ به عنوان مثال: سیلیس موجود در ظروف کریستالی حدود ۶۰ الی ۷۰ درصد و در طروف بلوری ۶۹ درصد می باشد.

 • صنایع کاشی و سرامیک:یکی دیگر از کاربردهای خرید سیلیس درجه یک، در صنعت سرامیک و کاشی می باشد. بخش اعظمی از مواد تشکیل دهنده سرامیک سیلیس است که دلیل استفاده از آن، افزایش مقاومت کاشی و سرامیکی می باشد؛ سیلیس درجه یک مورد استفاده در کاشی و سرامیک، مواد اولیه به کاررفته را به هم متصل می کند و این کار استحکام را بالاتر می برد.
 • صنایع الکترود:سیلیس درجه یک، در ساخت الکترود به کار می رود. این نوع سیلیس در سیم های مخصوص و به منظور افزایش مقاومت سیم درمقابل حرارت، جرقه زدن، جلوگیری از آتش سوزی و… بکار برده می شود.
 • تولید سنگ مصنوعی:خرید سیلیس درجه یک در تولید سنگ مصنوعی (سنگ ریخته گری) نیز کاربرد دارد؛ با ترکیب سیمان، ماسه، سیلیس درجه یک و سنگدانه ها، سنگ مصنوعی ساخته می شود. افزودن سیلیس درجه ۱ سنگ مصنوعی را تقویت کرده و آنرا محکم تر می کند.
 • سیلیس درجه یک در صنعت رنگ و براق کننده
 • صنایع نفت و گاز
 • سندبلاست و …
 • و بسیاری از صنایع دیگر

فروش و خرید آنلاین سیلیس درجه یک

امروزه سیلیس درجه یک همدان با کاربردهای زیادی که در صنایع مختلف دارد توانسته در خرید سیلیس درجه یک، یکی از پرفروش ترین ها باشد. با توجه به انواع گوناگون و استفاده زیاد سیلیس در صنایع کشاورزی، ساختمان سازی و… به شکل بیسار زیادی به بازار عرضه می شود. لازم به ذکر است که تولیدکنندگان این محصول را به شکل خرده و عمده به فروش می رسانند. با توجه به مصرف مداوم از این ماده، سبب ایجاد رقابت در سطح داخلی و خارجی شده است.

تولید و فروش سیلیسدرجه یک و با کیفیت دارای مراحل زیادی بوده و باید فرآیند تولید آن توسط شرکت‌ها به خوبی انجام شود. اهمیت بروزرسانی دستگاه‌های موردنیاز جهت تولید این ماده معدنی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. شرکت آذرین پودر الماس همدان افتخار دارد که توانسته است، بخش عمده ای از فروش این محصول را، چه در داخل کشور و چه کشورهای مجاور و همسایه بر عهده گیرد. مشاوره و راهنمائی در خرید محصول، تولید و فروش مواد معدنی (سیلیس ،کربنات کلسیم، دولومیت، فلدسپات) از عمده فعالیت های این شرکت می باشد. برای خرید سیلیس و سایر محصولات و مواد معدنی این شرکت با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا از طریق فرم خرید سفارش خرید خود را ثبت نمائید.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

×
×
 • اضافه کردن...